www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft ukončil upgradovací kampaň a čistí Windows 7 a 8.1

Microsoft ukončil upgradovací kampaň a čistí Windows 7 a 8.1
, , aktualita
Uživatelé operačních systémů Windows 7 a 8.x konečně získali aktualizaci, která jejich systém vyčistila od aplikace Get Windows 10, pokud se tedy o to už sami nepostarali dříve. Oficiální nabídka pro upgrade na Windows 10 přitom už dávno neplatí.reklama
Od prostředka prázdnin už Microsoft oficiálně nenabízí upgrade na Windows 10, ovšem aplikace Get Windows 10 (GWX) na počítačích s Windows 7 a Windows 8.x stále otravovala, a to až donedávna. Nicméně Microsoft stále nabízí možnost na Windows 10 zdarma upgradovat a nám k tomu stačí pouze potvrdit, že používáme technologie pro usnadnění, což je třeba známá lupa. Centrum usnadnění přístupu je však standardní součástí Windows 10, a my tak tímto způsobem právě i standardní systém získáme. Takže se v podstatě nic nezměnilo a klíče ze starších systémů pro aktivaci Windows 10 stále fungují. To ostatně není žádné překvapení vzhledem k tomu, jak vehementně se Microsoft v prvním roce éry Windows 10 snažil uživatele přesvědčit k aktualizaci zdarma.

Aplikace GWX se postupem času začala chovat spíše jako malware než jako férová nabídka a snažila se na počítače nový systém různými způsoby propašovat. Microsoft už v minulém roce začal s tím, že potřebné instalační soubory začal bez ptaní rovnou stahovat a pak se odhodlal i k tomu, že upravil funkci samotné GWX. Zavřením objevivšího se okna tak uživatel navrženou instalaci systému nezrušil jako dříve, ale potvrdil, což už bylo poněkud přes čáru.

Nyní už éra GWX končí, neboť nový (ale kupodivu volitelný) update s označením KB3184143 slouží k "odstranění softwaru spojeného s nabídkou aktualizace na Windows 10 zdarma". Jde tedy přímo o GWX a následující seznam ukazuje všechny dřívější aktualizace, které ta nová odstraňuje:
  • KB 3035583: Update installs Get Windows 10 app in Windows 8.1 and Windows 7 SP1
  • KB 3064683: Windows 8.1 OOBE modifications to reserve Windows 10
  • KB 3072318: Update for Windows 8.1 OOBE to upgrade to Windows 10
  • KB 3090045: Windows Update for reserved devices in Windows 8.1 or Windows 7 SP1
  • KB 3123862: Updated capabilities to upgrade Windows 8.1 and Windows 7
  • KB 3173040: Windows 8.1 and Windows 7 SP1 end of free upgrade offer notification
  • KB 3146449: Updated Internet Explorer 11 capabilities to upgrade Windows 8.1 and Windows 7


Na konec nabídky Windows 10 zdarma čekali jako na smilování především výrobci hardwaru a nyní to dle výkonu firmy Intel vypadá, že se dočkali kýženého efektu. Trh s PC už pět let vytrvale klesá a letos se dostal i pod úroveň roku 2009. Dříve bylo přitom oživení prodejů PC spojeno právě s nabídkou nového systému a s tím, že řada lidí se neobtežovala koupit pouze systém, aby si jej nainstalovali. Koupili si rovnou nový počítač, ovšem akce Microsoftu to nyní poněkud překazila.
prodeje PC (Statista)


Nikdo přitom neví, kdy a zda se trh s PC vzmátoží a alespoň se stabilizuje. To je ostatně spojeno především s tím, že většině lidí bohatě stačí hardware, který si koupili před dlouhými roky, neboť ani potřeba výkonu a ani vývoj hardwaru se v posledních letech moc neposunují. Microsoft se pokusil trh s PC oživit již s příchodem Windows 8, které však byly veskrze nepovedené a jejich důraz na dotykové ovládání řadu uživatelů jen zatvrdil.

Nyní můžeme pouze čekat na to, co přinesou nejbližší měsíce. V tomto čtvrtletí se jistě dočkáme oproti tomu druhému zvýšení prodejů PC, neboť druhá polovina roku je tradičně silnější. Uvidíme ale, jak velký rozdíl to bude a byla by pro celý PC průmysl velice dobrá zpráva, kdyby se prodeje dostaly na úroveň 3. kvartálu předchozího roku (nebo alespoň blízku k němu). To by naznačovalo, že pokles se zastavuje.

Zdroj: Microsoft, Extremetech
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet
Serverhostingová společnost Master Internet byla v průběhu léta vybrána jako jedna z prvních pro nový progresivní typ partnerství společnosti Dell sdružující ověřené cloudové a hostingové poskytovatele.
Dnes,  inzerce, PR článek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik