www.svethardware.cz
>
>
>
>

Microsoft umožňuje import poznámek z Evernote do OneNote

Microsoft umožňuje import poznámek z Evernote do OneNote
, , aktualita
Microsoft vytáhl v rámci konkurenčního boje na Evernote, hlavního konkurenta svého softwaru pro sběr poznámek OneNote, nový nástroj OneNote Importer. Ten umožňuje převést poznámky z Evernote do OneNote.reklama
Pokud sami používáte nějaký software pro sběr poznámek, tak nejspíš víte, o čem je řeč. Pokud ne, vysvětlení je tady: Evernote a OneNote jsou dvě nejrozšířenější aplikace pro tvorbu poznámek. Takže zákonitě mezi nimi panuje docela ostrá konkurence. Mít v rukávu eso v podobě podobného nástroje pro konverzi (resp. import) dat z konkurenční platformy na vlastní může tudíž představovat dost významnou výhodu.


Logo OneNote


Nástroj je v současné době k dispozici pro Windows od verze 7 nahoru a podle vyjádření Microsoftu bude k dispozici v řádu měsíců i pro Mac (OS X). Na druhou stranu, pokud uživatel s OneNote na Windows importuje poznámky z Evernote, ty se poté samozřejmě automaticky synchronizují mezi všemi aplikacemi OneNote, které používá, což může zahrnovat také Mac, iOS i Android. Takže jednou importujete a pak se o vše postarají vaše aplikace OneNote vzájemně propojené prostřednictvím cloudu Microsoftu.

OneNote je vůbec zajímavá záležitost, je zdarma na všech již zmiňovaných platformách, případně je k dispozici jako součást Office, zatímco konkurenční Evernote je zadarmo jen v základní verzi Basic, vyšší verze už jsou placené. Za Plus je roční poplatek 25 USD, za Premium 50 USD a za Business 120 USD. Samotný nástroj OneNote Importer můžete zdarma stahovat tady.

Každopádně tímhle krokem Microsoft významně usnadnil život uživatelům, kteří uvažují o přechodu z Evernote na jeho vlastní řešení.

Zdroj: ZDNet
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře