Microsoft uvolní engine ChakraCore pro JavaScript jako open source

Microsoft uvolní engine ChakraCore pro JavaScript jako open source
, , aktualita
Společnost Microsoft se opět o něco více otevře světu. V blízké době vypustí svůj javascriptový engine Chakra jako open source. Nebude uvolněn úplně celý, ale jen hlavní jádro. Proto také ponese název ChakraCore místo Chakra.reklama
Společnost Microsoft uvolní klíčové komponenty svého javascriptového enginu Chakra jako open source. Mělo by se tak stát v lednu na GitHub stránce společnosti. Chakra vznikla v roce 2008 s cílem vytvořit moderní a rychlý engine pro JavaScript. Od té doby se využití JavaScriptu značně rozšířilo a dnes jej najdete v cloudových službách, databázových systémech, hrách i různých produktech Internetu věcí.


Microsoft logo


Chakra pohání není jen součástí prohlížeče Microsoft Edge, ale také systému Windows 10 a jeho univerzálních aplikací, je v Cortaně i Outlook.com. ChakraCore je okleštěná verze Chakry, která právě nemá napojení na prohlížeč Edge (jeho HTML engine) a univerzální aplikace (Universal Windows Platform), bude mít také jiné API, které se možná posléze objeví v plné verzi Chakry. Microsoft si slibuje rozsáhlejší vývoj enginu, který by v budoucnu neměl být jen pro Windows, ale i jiné platformy.

Zdroj: windows.com
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek