www.svethardware.cz
>
>
>
>

Microsoft v posledním čtvrletí vydělal více díky cloudu

Microsoft v posledním čtvrletí vydělal více díky cloudu
, , aktualita
Společnost Microsoft zveřejnila své finanční výsledky za poslední kvartál, který u ní skonči 30. září. Jedná se o první kvartál fiskálního roku 2016, za nějž firma vydělala 4,6 miliardy dolarů, a to je více, než se předpokládalo.reklama
K lepším výsledkům firmy Microsoft dopomohly především růst jejího cloudového byznysu. Za první kvartál fiskálního roku 2016 firma utržila 20,4 miliardy dolarů, z čehož činí zisk 4,6 miliardy. A jak analytici podotýkají, je to již devátý kvartál v řadě, za který Microsoft dosáhl lepších výsledků, než se předpokládalo.

Díky těmto výsledkům se akcie Microsoftu dostaly na patnáctileté maximum a nyní jsou zhruba na dvojnásobku v porovnání s rokem 2011. Satya Nadella k těmto výsledkům řekl, že firma učinila velký pokrok ve všech třech hlavních oblastech, na něž se nyní zaměřuje. Jedná se o operační systém Windows 10, kancelářské Office 365 a také o cloudovou výpočetní platformu Azure. S ní spojené tržby se za pouhý rok více než zdvojnásobily a stejně tak se zdvojnásobil i počet uživatelů.

Office 365 přitom za rok vyrostly o 70 % a nyní mají 18,2 milionu předplatitelů, takže za jeden kvartál přibyly cca 3 miliony. Serverové produkty a cloudové služby rostly o 13 %, uživatelů Xbox Live je 39 milionů, tedy o 28 procent více, ovšem divize Personal Computing šla s tržbami dolů o 13 procent (o 17 dle GAAP principů) a tržby spojené s mobilními telefony klesly rovnou o 54 procent. Tento kvartál je také vůbec první, za nějž služba Bing spuštěná již v roce 2009 vykázala zisk.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek