www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft vydal nový build Windows 10 s Action Center

Microsoft vydal nový build Windows 10 s Action Center
, , aktualita
V nedávném článku jsme si vyzkoušeli první veřejně dostupný build systému Windows 10 Technical Preview, který byl označen jako Build 9841. Nyní přichází na řadu Build 9860 přinášející notifikační Action Center.reklama
Windows 10 Technical Preview je tedy již k dispozici jako Build 9860, přičemž distribuován je nejdříve těm uživatelům, kteří jsou aktivní ve Windows Insider Program. Ti si mohou již zkontrolovat službu Windows Update, která by jim měla nabídnout aktualizaci, ovšem půjde v podstatě o kompletní obměnu systému, neboť je třeba stáhnout 2 až 2,74 GB dat, v závislosti na konfiguraci systému.

Popsat všechna vylepšení a opravy není možné, protože dle Microsoftu jich je téměř sedm tisíc. Nicméně nejviditelnější změnou bude implementace Action Center, které v odlišné podobě známe ze systému Windows Phone 8.1. V případě Windows 10 jde o malé okno Notifications, které se otevře v pravém dolním rohu obrazovky a pod hlavičkou různých aplikací se budou zobrazovat aktuální zprávy. Screenshot ukazuje upozornění aplikací Windows Store, Skype, Calendar a Outlook 2013.

Notifikační centrum nás tak dokáže upozornit na nově došlé IM nebo e-mailové zprávy, události z kalendáře nebo dokončené instalace či aktualizace aplikací pořízených ve Store. To pochopitelně nebude vše a můžeme očekávat, že v podstatě kterákoliv aplikace nás bude moci upozorňovat na různé události, do čehož ale snad budeme moci jako uživatelé systému zasahovat. Microsoft říká, že Action Center umožní vyčistit uživatelské rozhraní sjednocením zpráv do jednoho okna.

Nový build přináší i jednu novinku pro ty, kteří využívají více monitorů. Jde o možnost rychlého a snadného přesouvání oken s aplikacemi mezi monitory, k čemuž poslouží klávesová zkratka Shift + Win + šipka. Kosmetickou úpravou je pak přidaná animace při přepínání mezi desktopy, aby bylo samotné přepnutí očividné.

Microsoft také upozorňuje, že aktualizace potrvá déle než obvykle, což je tedy vzhledem k objemu stažených dat celkem jasné, a pak také upozorňuje, že po prvním startu nové verze si bude systém ještě provádět nějaké úpravy, takže nebude hned připraven a některé jeho součásti nemusí zpočátku fungovat.

S touto aktualizací také dostaneme možnost si zvolit, jakým způsobem budeme příště chtít provádět další aktualizace. Na výběr je Windows Insiders - Fast a Windows Insiders - Slow, přičemž diagram ukazuje, jaký je v tom rozdíl. Pokud si tedy vyberete Fast, budou aktualizace k dispozici hned, jak je schválí testeři v rámci celého Microsoftu a pokud si zvolíte Slow, musíte si počkat na validaci od skupiny Fast, ale výhodou bude, že nové aktualizace budou otestovány od daleko větší skupiny uživatelů.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek