www.svethardware.cz
>
>
>
>

Microsoft vysvětluje: s univerzálním Skypem to bude trochu jinak

Microsoft vysvětluje: s univerzálním Skypem to bude trochu jinak
, , aktualita
V pátek jsme vás informovali, že Microsoft odstřelil moderní verzi Skypu ve Windows 8 a 8.1. Uvažovali jsme, jestli vznikne Skype v podobě univerzální aplikace. Mary Jo Foleyová se na to zeptala Agy Guzika z Microsoftu. Bude to trochu jinak.reklama
Přestože společnost při uvedení Windows 8 označovala moderní verzi Skypu za preferovanou a přednostně rozvíjenou, tahle verze nikdy ani zdaleka nedosáhla obliby té desktopové a v červenci skončí. Současně se s uvedením Windows 10 spekulovalo, jestli vznikne univerzální aplikace (Windows App) Skype vhodná od mobilů po desktop i po veliký Surface Hub.

Něco nepříliš zřetelného naznačil minulý týden blog věnovaný Skypu a Mary Jo Foleyové ze ZDNetu to nedalo a zeptala se Agy Guzika, Senior Product Marketing Managera pro Skype. No a univerzální aplikace Skype nebude. Za to koncem roku přijdou univerzální aplikace Messaging (Zprávy), Phone (Telefon) a Video (Video). Ty budou separátně poskytovat příslušné části funkcionality Skypu.

Komu to nevyhovuje a chce jedinou aplikaci, může podle Guzika nadále využívat Skype pro desktop, který jednak už dostal podporu pro základní ovládání dotykem, jednak bude stále rozvíjen a podporován. Připadá vám to poněkud schizofrenní? Nejste sami. Na webu se tomu diví řada komentátorů dění v informačních technologiích.


Logo Skype


Možná, že to řešení zvolené Microsoftem dává smysl, záleží na tom, jak budou vypadat ony tři aplikace a jak dobře se s nimi bude pracovat. Určitě není rozumné předem shazovat něco, co jsme ještě ani neviděli. Podle Guzika chce společnost plně integrovat funkčnost Skypu s Windows 10 a zvolenou alternativu v podobě tří separátních univerzálních aplikací pokládá za nejlepší.

Ale na druhou stranu na jediný integrovaný Skype byly uživatelé zvyklí a docela by mě zajímalo, proč se v Redmondu (nejen v tomto případě) neřídí heslem zkušených údržbářů: „Nesahej na něco, co funguje.“ Na druhou stranu, proč to nezkusit odlišně, pokud si v Redmondu myslí, že to bude takhle lepší. Každopádně je teď všechno zase trochu jinak.

Pokud chcete zůstat na Windows 7, 8 či 8.1, můžete nadále používat jen a pouze desktopový Skype, který bude nadále vyvíjen a vylepšován. Pokud chcete upgradovat na desítky a jste spokojení s desktopovou verzí, nemusíte se bát, bude samozřejmě normálně fungovat.

Pokud budete chtít komunikovat na tabletu, phabletu, nebo mobilu, budete si muset zvyknout na separátní aplikace Messaging, PhoneVideo. A také si ještě budete muset chvíli počkat. No, a pokud budete chtít používat tyhle tři aplikace na desktopu, bude to samozřejmě možné také.

A zajímavost na konec – podle Guzika prý Microsoft dokonce v případě zájmu uživatelů zváží přenos těch tří aplikací i na Android a iOS.

Zdroj: Neowin, ZDNet
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat? Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat?
Už za necelý měsíc si budeme moci zahrát šestý díl hry Civilization Sida Meiera. Vývojářské studio Firaxis společně s 2K Games nyní oznamuje, jaké jsou minimální a doporučené specifikace pro PC. Stačit bude i slabší sestava.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti
Už dříve se objevily informace o chystané kartě NVIDIA GeForce GTX 1050, přičemž dnes už se můžeme podívat na očekávané specifikace také lepší verze s označením GTX 1050 Ti. Co nám tyto modely s TDP pod 75 W nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
SSD pro PCIe mají před sebou světlou budoucnost plnou růstu SSD pro PCIe mají před sebou světlou budoucnost plnou růstu
Pokud existuje nějaká oblast spojená s PC trhem, kterou v nejbližších letech čeká prudký a stabilní růst, jsou to SSD. A zvláště ta, která jsou určena pro rozhraní PCI Express, jichž je na trhu naštěstí stále více. Co je tedy dle odhadů čeká do roku 2020?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek