www.svethardware.cz
>
>
>

Microsoft za poslední čtvrtletí utržil 20 miliard USD

Microsoft za poslední čtvrtletí utržil 20 miliard USD
, , aktualita
Microsoft se pochlubil svými výsledky, které se týkají třetího kvartálu fiskálního roku 2014, který skončil s letošním březnem. Za toto období společnost vykázala tržby přes dvacet miliard amerických dolarů.reklama
Tržby dosáhly přesně 20,4 miliard USD, z čehož činí hrubé rozpětí 14,46 miliardy, zisk z výrobní činnosti 6,97 miliardy, čistý zisk 5,66 miliardy, což je 0,68 dolaru na akcii. Zástupce Microsoftu to komentoval tak, že výsledky tohoto kvartálu ukazují na to, že firma využila příležitostí, které jí připravily mobilní a cloudové technologie a také se velmi projevila vzrůstající obliba služby Bing a online kancelářského balíku Office 365 Home.

Pak nám Microsoft také vypíchl důležité body, mezi něž patří růst divize Devices and Consumer, jejíž tržby byl navýšeny o 12 procent na 8,3 miliardy a pak rostl i prodej OEM licencí systémů Windows o 4 procenta. Počet uživatelů Office 365 Home vzrostl na 4,4 milionů, přičemž na začátku roku jich bylo o milion méně a to se projevilo ve stoprocentním růstu tržeb spojených s tímto produktem. Rostl také příjem z reklam na Bingu, a to o 38 %.

Co se týče hardwaru, pak Microsoft prodal rovné dva miliony všech konzolí Xbox, mezi což se počítá 1,2 milionu Xbox One a vzrostly také tržby z prodejů tabletů Surface, a to o 50 % na 500 milionů. Microsoft si také pochvaluje růst svého databázového systému SQL Server a upozornil na příchod produktů SQL Server 2014 a Power BI for Office 365.

Nový SQL Server 2014 nabídne snadné propojení s cloudovými technologiemi, což umožní i samoobslužné nástroje pro business intelligence - Power BI.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek