www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft zaplatil ženě $10000 za nechtěný upgrade na Windows 10

Microsoft zaplatil ženě $10000 za nechtěný upgrade na Windows 10
, , aktualita
Společnosti Microsoft se trochu vymstila strategie vynucených upgradů na nový operační systém. Byla na něj podána žaloba a uživatelka počítače s nechtěně nainstalovanými "desítkami" získala od Microsofotu částku $10000.reklama
Microsoft už svou nevybíravou politikou upgradu na Windows 10 naštval nemálo uživatelů. Teri Goldsteinovou naštval tak, že na Microsoft podala žalobu a ten souhlasil se zaplacením $10000. Přitom jde o případ, který se stal na začátku existence tohoto operačního systému, kdy ještě vynucování přechodu nebylo tak agresivní jako dnes. Teri tvrdí, že nikdy žádný upgrade nechtěla a ani nevěděla, že Windows 10 existuje, což se změnilo tehdy, když se systém sám nainstaloval. Od té doby počítač padal, byl nestabilní a majitelka nemohla provozovat své podnikání.


Microsoft Windows 10 logo


Zažalovala tedy Microsoft za ušlý zisk a cenu nového počítače. Windows chybu nepřiznal, ale svolil k zaplacení, neboť dle zástupců společnosti nechtěl podstupovat vleklý soudní proces. Microsoft chce dále studovat okolnosti tohoto nechtěného upgradu. Uvidíme, zda se nyní budou množit další žaloby, neboť nechtěných upgradů budou jistě miliony. Bude-li pokračovat s agresivní politikou jako byla poslední dobou např. nemožnost zavřít okno s upgradem, je to docela dobře možné.

Zdroj: pcworld.com, geek.com

Microsoft Windows 10 Home 32/64-Bit CZ USB (KW9-00234)
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

OEM Microsoft Windows 10 Home 64-Bit CZ DVD (KW9-00150)
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

OEM Microsoft Windows 10 Pro 64-Bit CZ DVD (FQC-08926)
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek