www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft zjednodušil a vylepšil Windows Store

Microsoft zjednodušil a vylepšil Windows Store
, , aktualita
Společnost Microsoft, která v minulém měsíci přišla s velkou aktualizací operačního systému Windows 8.1 známou pod prostým označením Update či Update 1, nyní předělala také obchod Windows Store.



reklama
Microsoft se tedy rozhodl předělat uživatelské rozhraní svého virtuálního obchodu s aplikacemi, a to tak, aby pohyb v něm byl jednodušší. Dle vlastních slov tak využil zpětnou vazbu od uživatelů, a ti tak ve Windows Store mají najít kýženou aplikaci jednodušeji. A navíc má nová verze lépe vyhovovat těm, kteří používají klávesnici a myš, tedy ne dotykovou obrazovku, což je něco, co v poslední době slyšíme ve spojení s operačním systémem Windows 8.1 stále častěji. Microsoft se tedy salámovou taktikou postupně vrací k rozhraní systému Windows 7.




nový Windows Store


Pokud se podíváme na vzhled staré a nové verze, pak je zřejmé, že u té nové se na jednu obrazovku vejde více informací, respektive větší nabídka. Navíc přibyla stále viditelná horní lišta s odkazy na nejlepší aplikace, kategorie, kolekce aplikací a nastavení uživatelského účtu. Microsoft tedy postupně přichází na to, že ne každý se rád kouká na poloprázdnou obrazovku a vyvolává poschovávané položky.




starý Windows Store


Microsoft prý zaměstnal "celý tým expertů", kteří tvoří kolekce, čímž pomáhají uživatelům objevovat nové aplikace. Příkladem je Getting Started Collection, která obsahuje řadu nejznámějších a nejvíce stahovaných aplikací, u nichž se předpokládá, že je bude chtít téměř každý. Dále tu jsou tematické kolekce vztahující se k hudbě, cestování, sportům, atd. A zapomenout nesmíme také na kolekci Red Stripe Deals, která obsahuje nabídku šesti neustále aktualizovaných aplikací, na něž je 50% sleva.

Další změna se týká toho, že aplikace dostupné pro Windows a Windows Phone mohou být využity tak, že si je zakoupíme jen jednou, ale nainstalovat je budeme moci na více zařízeních, tedy třeba na počítači a mobilním telefonu. Nicméně to musí vývojáři předem povolit a pokud tak učiní, uživatel uvidí u dané aplikace následující ikonku "multi-device".





Nová verze Windows Store se automaticky nainstaluje těm uživatelům, kteří již provedli aktualizaci na Windows 8.1 Update.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře