www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft zveřejnil kódy MS-DOS a Word

Microsoft zveřejnil kódy MS-DOS a Word
, , aktualita
Microsoft se rozhodl zveřejnit zdrojové kódy operačního systému MS-DOS 1.1 a 2.0 a vedle toho také Microsoft Word for Windows 1.1a. Ty jsou tak nyní volně ke stažení, takže se každý na může podívat.reklama
Microsoft dal tedy k dispozici zdrojové kódy MS-DOS 1.1 a 2.0 a Word for Windows 1.1a, a to prostřednictvím Computer History Museum v Mountain View, Kalifornii. Stačí si tedy zajít na stránky muzea a kódy si stáhnout, přičemž ty jsou pochopitelně určeny jen pro vlastní potřebu a není dovoleno je publikovat jinde nebo je dokonce využívat pro komerční účely.

Firma také své oznámení doplnila o stručnou historii tohoto softwaru. MS-DOS byl originálně přejmenovaný 86-DOS ze srpna 1980, který napsal Tim Paterson ze Seattle Computer Products. Jeho operační systém Microsoft v březnu 1981 koupil za 75000 USD a Patersona zaměstnal. První verze Wordu pak byla vypuštěna v roce 1983 pro DOS, kdy konkurovala softwaru WordPerfect. Mnohem větší úspěch ale zaznamenal Word for Windows, který přišel až v roce 1989.

V době prvního MS-DOS měl Microsoft přitom méně než 100 zaměstnanců a zdrojový kód jeho systému nezabíral ani 300 kB. Dnes je Microsoft softwarovou firmou světového formátu, jejíž operační systémy jsou zdaleka nejrozšířenější a velmi populární jsou také její kancelářské Office, kterých dnes používá více než miliarda uživatelů. Ovšem je to také firma, která musí i přes svou obrovskou základnu uživatelů bojovat o svou budoucnost, která je ohrožena mobilními zařízeními, kde vládne Google a Apple s jejich Android a iOS.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
23.9.2016,  aktualita, Jáchym Šlik