www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft zveřejnil technical preview verzi vývojářské sady pro Windows 10

Microsoft zveřejnil technical preview verzi vývojářské sady pro Windows 10
, , aktualita
Do příchodu Windows 10 naplánovaného už na letošní léto nezbývá mnoho času. Microsoft proto zveřejnil sadu nástrojů, které budou nezbytné pro vývoj aplikací pro novou univerzální aplikační platformu (UAP) Windows 10.reklama
Jelikož mají nové Windows 10 být především univerzální platformou fungující na celé řadě zařízení s nejrůznějšími obrazovkami či vstupními zařízeními, rozhodl se Microsoft vyjít vstříc vývojářům a nabídl jim sadu nástrojů, které mají usnadnit vývoj univerzálních aplikací.

Klíčové vlastnosti nových nástrojů jsou následující:
  • Adaptive UX - umožní vývojářům vytvořit jediné uživatelské rozhraní, které bude správně fungovat na různě velkých obrazovkách.
  • User Controls – umožní detekovat vstupní zařízení a adekvátně nastaví uživatelské rozhraní, například větší tlačítka pro dotykové ovládání.
  • API contracts – nabídne možnost zjistit za běhu programu vlastnosti systému, například přítomnost hardwarových tlačítek u smartphonů.

Kromě samotné SDK Microsoft zveřejnil i celou řadu materiálů, které mají vývojářům pomoci správně využívat nové nástroje a funkce. Jedná se například o řadu video tutoriálů, které kromě jiného ukazují například i jak konvertovat starší Windows 8.1 aplikace na novou platformu Windows 10, online dokumentaci nebo ukázky zdrojových kódů.

Vývojáři, kteří si chtějí nové developer tools vyzkoušet, musí být členy Windows Insider Programu a musí mít nainstalovanou nejnovější verzi Visual Studia 2015 CTP6.

Zatím se jedná o technical preview verzi, která má uživatelům především dát tušit, co mohou v budoucnu očekávat. Zástupci Microsoftu přislíbili, že blíže se budou nové univerzální platformě věnovat na konferenci Microsoft Build, která se uskuteční koncem dubna.

Zdroj Hexus
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů