www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft zvyšuje odměny za nalezené chyby

Microsoft zvyšuje odměny za nalezené chyby
, , aktualita
Každý větší výrobce softwaru má program, ve kterém odměňuje lidi za nalezení a ohlášení chyb. Stejný program má i Microsoft, nyní dočasně zvyšuje odměny, které za chyby lidi obdrží za všechny typy odhalených zranitelností.reklama
"Zvyšujeme maximální odměnu programu Bounty for Defense z 50 000 dolarů na 100 000 dolarů [z asi 1,23 milionu na 2,46 milionu Kč]," řekl Jason Shirk, který se věnuje bezpečnosti v Microsoftu.

"Jsem rád, že mohu oznámit, že spouštíme bonusové období hledání zranitelností v našem programu Online Services Bug Bounty. Všechny výplaty v tomto období budou dvojnásobné oproti dosavadním," dodal Shirk.

"Toto navýšení odměn do programu Microsoft Bounty bude součástí pečlivého bezpečnostního programu Microsoftu. Tyto odměny budou probíhat vedle Security Development Lifecycle, Operational Security Assurance a dalších širokosáhlých testů našich služeb a produktů," zakončil Shirk.

Tento program bude pro Microsoft velmi důležitý, protože právě dostal na trh nové Windows 10, které mohou obsahovat kritické chyby, takže je potřeba, aby byly včas odhaleny. Období, kdy budou zvýšeny odměny, končí 5. října.

Zajímavé je, že Microsoft za posledních 30 měsíců vyplatil na odměnách 724 014 dolarů (skoro 18 milionů Kč) 566 hledačům chyb. Největší odměna byla 10 000 dolarů a průměrná 200 dolarů. Mimo tento program ještě Microsoft vyplácel další velké peníze, třeba 125 000 dolarů za chybu v IE.

Zdroj: eweek.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Google GNMT: překladový systém slibuje téměř "lidskou kvalitu" Google GNMT: překladový systém slibuje téměř "lidskou kvalitu"
Společnost Google pro svou službu Translate připravila nový překladový systém GNMT, o němž říká, že výrazně sníží počet chyb. Google dokonce uvádí, že se úroveň překladu systému GNMT blíží tomu, čeho jsou schopni lidé.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek