www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Miliony BIOSů jsou ohroženy LightEaterem

Miliony BIOSů jsou ohroženy LightEaterem
, , aktualita
Objevil se nebezpečný malware, který během několika okamžiků může zničit celý počítač. Cílí na BIOSy, které nemají software v aktuální verzi. Problém se týká většiny renomovaných výrobců základních desek.reklama
LightEater může během pouhých dvou minut zničit celý počítač. Celá situace je o to horší, že tento malware může použít i osoba, která se v počítačích nevyzná. Malware nemusí způsobit jen zničení počítače, ale může i krást hesla. Týká se to i takových výrobců základních desek, jako jsou Gigabyte, Acer, MSI, HP nebo Asus.

Bezpečnostní výzkumník Xeno Kovah se vyjádřil, že problém se ještě umocňuje tím, že výrobci používají stejný firmware na velké množství BIOSů a že lidé v zásadě neaktualizují software svých BIOSů, což vede k jejich snadnějšímu zneužití. Doufá, že zviditelnění tohoto problému lidi přiměje, aby své BIOSy aktualizovali.

"Ani jsme neudělali nic zvláštního, pouze jsme ovladač nechali napsat špatnou instrukci do první instrukce, kterou procesor čte a bum. Už se ztratil ve výpočtech a nenabootoval znova," vyjádřil se Kovah k novému malwaru.

Malware může infikovat ohromné množství počítačů, když do počítače vloží duplikát módu pro řízení systému, který může být některým BIOSům ušit přímo na míru.

V tomto případě je důležité, aby si uživatelé udržovávali BIOSy v nejaktuálnější verzi. V takovém případě by se jim měly podobné problémy vyhnout.

Zdroj: betanews.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek