www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Mini PC Intel NUC s Bay Trail na trhu za 139 USD

Mini PC Intel NUC s Bay Trail na trhu za 139 USD
, , aktualita
Na trh se již dříve dostaly počítače nového formátu Intel NUC, které jsou k dostání v několika verzích i s procesory Core i5. Nyní se však mají na trh poprvé dostat modely vybavené procesory Intel Bay Trail slibující slušný výkon a velmi nízkou spotřebu.reklama
Konkrétně jde o zbrusu nový Intel NUC (Next Unit of Computing) s označením DN2820FYKH. Ten je založen na SoC Celeron N2820 patřícím mezi procesory Bay Trail-M. Tento čip stojí ve své řadě nejvýše, čímž máme na mysli tedy dvoujádrové procesory Bay Trail-M. Vedle nich tu jsou ještě čtyřjádrové modely, ovšem s nižším taktem.

Celeron N2820 tedy nabídne dvě jádra, a to bez podpory Hyperthreadingu. Taktovaná jsou na 2,13 - 2,4 GHz a vedle nich tu máme Intel HD Graphics se 4 shadery na 311 - 756 MHz. Celková spotřeba tohoto čipu je maximálně 7,5 W.

Intel DN2820FYKH můžeme považovat za barebone, protože nabídne volný slot SO-DIMM pro pamětiDDR3L a dále jeden port SATA 3 Gbps s volnou pozicí pro 2,5" zařízení. Pak tu máme mezi rozhraními jeden USB 3.0, dva USB 2.0, výstup HDMI a stereo audio. Mezi síťová rozhraní patří gigabitový Ethernet, 802.11 b/g/n WLAN, IrDA a Bluetooth 4.0.

Celkové rozměry počítače jsou 117 x 112 x 55 mm, přičemž je možné využít k jeho montáži systém VESA, třeba na zadní stranu monitoru. Intel plánuje je prodávat za 139 USD, čili v přepočtu cca 2800 Kč.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář