www.svethardware.cz
>
>
>

Mionix Naos QG: myš s biometrikou se konečně chystá na trh

Mionix Naos QG: myš s biometrikou se konečně chystá na trh
, , aktualita
Švédská společnost Mionix se postarala o něco, co vidíme jen málokdy, a sice opravdovou inovaci ve světě počítačových hlodavců. Přináší nám myš Naos QG, která má zabudované biometrické senzory sledující nejen náš pulzreklama
Mionix Naos QG (Quantified Gaming) je tak dle svého označení herní myš, která umožní uživateli sledovat svůj zdravotní stav. Takové funkce mají obvykle různé náramky a jiná nositelná elektronika, přičemž pokud jsme dosud mluvili o biometrice ve spojení s počítačovými myšmi, šlo především o snímače otisků prstů pro bezpečnostní účely. Nyní tak jde o něco jiného.

Myš Naos QG prezentovala společnost Mionix už na CES 2015, takže nakonec jí trvalo ještě více než rok a půl, než ohlásila její nástup na trh. Na ten konečně přijde už v příštím měsíci. Její vývoj přitom byl částečně financován díky kampani na Kickstarteru a pak jej podpořila také komunita kolem streamovací služby Twitch. Není tak divu, že se počítá i s tím, že hráči "vysílající" své streamy na Internetu budou do nich moci umístit i aktuální biometrické údaje, aby se ostatní mohli dívat na to, co herní průběh dělá s jejich tělem.

A co je tato myš schopna všechno změřit? Má dva senzory, a to jednak Pixart PAH8001EI2G pro měření srdečního tepu a pulzu a pak senzor GSR (Galvanic Skin Response), který měří změny elektrických vlastností kůže, jež nastávají vlivem reakcí na emocionální podněty. Činí tak s využitím měděných elektrod pokrytých nitridem titanu (TiN). Samotná myš poskytne ještě další data, která se dají zahrnout do statistiky, a to celkovou naježděnou vzdálenost, rychlost pohybu a využití tlačítek.

Pak už jen záleží na tom, jak mohou být tato data dohromady využita a co se z nich dá zjistit. Výrobce přitom připravil základní software pro sledování těchto údajů, ale také otevřené API, díky němuž si zájemci budou moci tvořit vlastní aplikace.

Myš je vybavena dnes populárním optickým senzorem Pixart PMW-3360 s 12.000 dpi, hlavní tlačítka mají spínače Omron s vysokou výdrží, data zpracovává 32bitový procesor ARM Cortex M3 na 32 MHz se 128kB pamětí a samozřejmostí je dotazovací frekvence 1 kHz. Myš disponuje celkem sedmi programovatelnými tlačítky a software umožňuje nastavit pět přepínatelých úrovní rozlišení, nechybí Angle Snapping a Angle Tuning (úprava výchozího směru pohybu) a také tu je LED podsvícení se dvěma zónami a možností nastavit libovolnou RGB barvu.

Mionix Naos QG bude vypuštěna na trhy po celém světě 28.října a v Evropě bude stát 129 eur (2letá záruka).

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější myši
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář