Modbox: simulace fyzikálně reálného světa pro HTC Vive

Modbox: simulace fyzikálně reálného světa pro HTC Vive
, , aktualita
Headsety pro virtuální realitu dávají hrám úplně jiný rozměr. Vývojáři z Alientrap to moc dobře ví, a proto odhalili trailer a informace k nové zajímavé hře s názvem Modbox, kde si hráč bude moct vše vybudovat.reklama
Modbox vypadá jako zábavný virtuální svět, který je neobvykle přesvědčivý, co se fyzikálních zákonů týče. V traileru můžeme vidět, že je možné hrát golf, střílet z pistole nebo třeba hrát basketball. Zároveň se nám však díky virtuální realitě otevírají možnosti, jaké bychom ve skutečnosti využívat nemohli.


Zábavné virtuální hřiště Modbox je pro platformu SteamVR a díky podpoře bude tato hra hratelná na headsetu HTC Vive, časem se však objeví i další headsety spadající pod SteamVR. HTC Vive používá na rozdíl od konkurence tzv. Lighthouse. Tomuto zařízení pomáhají zvláštní senzory na samotném headsetu a poté senzory rozmístěné po místnosti, a tím pádem dokáže Lighthouse snímat pohyby celého těla. Více o HTC Vive se můžete dočíst v článku o headsetech pro virtuální realitu, který jsme psali již dříve.

Hlavní myšlenka Modboxu je následovná: dát vám k dispozici nástroje a objekty k vytvoření vašeho vlastního hřiště v prázdném prostoru. Na stvořitele si zahrajete pomocí ovladačů, kterými budete celou hru řídit a ovládat, i když ovládání může tak být poněkud kýčovité.

Materiály by se měly chovat stejně jako ve skutečnosti, takže můžete rozbít sklo a naopak kov potřebuje k poškození hrubou sílu. Ve videu je dále vidět, že si do své hry můžete zasadit koše na košíkovou, terče pro revolvery, ale své vlastní objekty si můžete postavit z jednoduchých tvarů sami. Hra tím pádem dává důraz na individualitu a vy si vše můžete vybudovat podle sebe.

(Zdroj: roadtovr.com)


Co se grafiky týče, je hra dělána jednoduše, z vizuálního pohledu má k realitě daleko. Je to však nejspíše záměr vývojářů, neboť hra pak působí zábavně a hravě. Zároveň k zábavnosti přispívá i fakt, že se nejedná je o singleplayer, ale o multiplayer. Můžete ji tedy hrát s kamarády, samozřejmě za předpokladu, že každý z nich také vlastní SteamVR headset. Potom už nic nebrání v tom, abyste si mezi sebou vyřídili účty v podobě šermířského nebo boxovacího souboje. Ti klidnější povahy ocení například možnost minigolfu, ale zřejmě si budou moci vyzkoušet i další velké množství klidných her, které si budou moci upravovat.

Vývojáři z Alientrap věří, že ve hře si každý najde svou vlastní zábavu. Lee Vermeulen, vývojář z Alientrap, se k Modboxu vyjádřil takto: "Když hraji s přáteli, nemyslím si, že potřebuji hru s pointou a systémem, všechno, co potřebujeme, je bavit se. Když chceme hrát basketball, stačí nám k tomu koš a míč."

Alientrap uvedli začátek roku 2016 jako dobu, kdy bychom se Modboxu mohli dočkat. Termín by tak měl přibližně sedět s vydáním headsetu HTC Vive, které se zpozdilo na duben dalšího roku.

Zdroj: roadtovr.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář