www.svethardware.cz
>
>
>

Modding základních desek Asus, další práce pro 3D tiskárny

Modding základních desek Asus, další práce pro 3D tiskárny
, , aktualita
Nikdo nám nebrání využít 3D tiskárnu pro vytvoření jakéhokoliv doplňku pro počítačovou sestavu, ale podpora ze strany výrobce může pomoci. Nyní se k tomu odhodlal Asus, který poskytl potřebná data.reklama
Pochopitelně nebudeme mluvit o moddingu základních desek ve smyslu rozšiřování jejich technických možností třeba přidáním dalších portů a podobně. To by muselo jít o modulární hardware a nám by k tomu zdaleka nestačily běžné 3D tiskárny. Jde o různé plastové prvky, kterými můžeme svou základní desku doplnit třeba o speciální držák ventilátorů a podobně.
- klikněte pro zvětšení -


Dle Asusu se z klasického desktopového PC postupně stává luxusní produkt pro nadšence, neboť většině lidí postačí namísto takového zařízení chytrý telefon, tablet, notebook nebo NUC. Raja Gill k tomu dodává, že zákazníci si začínají uvědomovat, že jde luxusní produkt, a tak stále více vyžadují možnosti úprav dle svých požadavků. Nám nemusí moc záležet na tom, zda to Asus má podpořeno fakty, nebo jde jen o doprovodnou pohádku pro jejich novou kampaň. Raději se podívejme na to, o čem to všechno je.

Zcela jasně jde ale o snahu najít něco, co ostatní výrobci desek ještě nenabízejí. Barevné LED pásky asi už netáhnou, natož pak různé kryty základních desek nebo důraz na podporu vodního chlazení. Asus ale sděluje, že v podslední době zaznamenává zvýšený zájem o své nejdražší desky a že jeho modely s označením Deluxe se prodávají i lépe než jiné hi-end desky. Říká dokonce i to, že za vysokými prodeji jejich desek X99-Deluxe stojí především střízlivé černo-bílé zbarvení. Této myšlence bychom se ani moc nebránili vzhledem k tomu, že dnes už se mohou zákazníci rozhodovat mezi deskami skutečně jen podle sympatií k dané značce a pak dle vzhledu produktu. Samozřejmě poté, co si vyjasní, jaký model s jakou výbavou vůbec chtějí.

Co je tedy nového? Asus nám dává k dispozici CAD soubory, které obsahují různé komponenty z vybraných desek, takže ty si tak můžeme modifikovat a vytvořit si vlastní verzi plastového krytu. Primárně tak jde o různé nedůležité prvky s logy, ale také i o pár užitečných věcí jako rámeček pro ventilátor nebo držáky pro grafické karty. Asus ale nemůže udělat celou práci za nás, takže právě my si musíme vymyslet, co užitečného si lze vytisknout. Asus navrhuje třeba ventilátorem chlazený rámeček pro M.2 SSD, různé držáky kabelů a pak třeba i náhradní části pro myš Asus Spatha.

Asus se rovněž rozhodl, že tomuto účelu upraví i sériově vyráběné desky, takže taková Z170 Pro Gaming má na svém těle montážní závity, s jejichž pomocí lze vytvořené doplňky bezpečně a pevně přimontovat. Firma si tak může zlepšit odbyt především u firem vyrábějících své herní sestavy nebo u modderů. Asus doporučuje, abychom jeho CAD soubory upravovali v aplikaci FreeCAD, pokud už nemáte vlastní preferovaný software.

Zdroj: Asus
Nejpopulárnější základní desky
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek