www.svethardware.cz
>
>
>
>

Mouse-Box: myší počítač z Polska

Mouse-Box: myší počítač z Polska
, , aktualita
Počítač zabudovaný v klávesnici není žádnou novinkou, však v takové podobě se vyráběly některé z nejstarších počítačů, které jsme si mohli běžně pořídit do domácnosti. Mouse-Box je však počítač umístěný v jiné běžné periferii.reklama
A touto periferií je počítačová myš, do níž doposud nikoho nenapadlo umístit počítač (pokud se nemýlím), ačkoliv se k tomu přímo nabízí. Představte si tedy, že přijdete k někomu na návštěvu a k myši si připojíte třeba jen monitor či televizor a budete mít k dispozici svůj osobní počítač. Zde ale nutně vyvstane otázka kabeláže, však v případě myši není zrovna vhodné, aby k ní vedlo několik kabelů. Jak to tedy mají vymyšleno polští tvůrci počítače Mouse-Box?

Za Mouse-Box stojí malý start-up skládající se z pěti lidí, kteří se rozhodli do myši vměstnat hardware založený na 1,4GHz čtyřjádrovém procesoru s architekturou ARM, na němž tak bude moci běžet Android, Chrome OS nebo některá z distribucí Linuxu. Vedle toho bude myš vybavena 128 GB paměti typu flash, nezbytná bude Wi-Fi (verze 802.11b/g/n) a pak se počítá také s akcelerometrem a gyroskopem. Co se týče rozhraní, pak v přední části vidíme dva porty USB 3.0 a jeden micro-HDMI. Zapojit tedy do ní budeme moci až tři kabely, ovšem pro zapojení počítače by snad měl být zapotřebí pouze HDMI.
vizualizace základní desky určené pro Mouse-Box


Však i HDMI může počítač zásobit energií, ovšem autoři mluví také o tom, že by napájení bylo zajištěno induktivně, tedy se stejným principem jako bezdrátové nabíjení mobilních telefonů. Volitelně se zde však uplatní také baterie.

Mouse-Box from Mouse-BoxOfficial on Vimeo.


Zatím není jasné, zda Mouse-Box bude vybaven také rozhraním Bluetooth, ovšem to je pravděpodobné, protože moderní moduly s Wi-Fi obvykle mají ve výbavě právě i Bluetooth. Není také jasné, kdy a zda vůbec se tento produkt dostane na trh. Propagační video ani informace na stránkách tohoto projektu neuvádí žádný časový rámec a ani cenu a namísto toho oslovuje diváka, aby informace o projektu šířil dále. Může tak jít o krok, jímž si autoři chtějí zajistit pozornost před spuštěním příslušného projektu na crowdfundingovém serveru. To uvidíme až časem.

Zdroj: Mouse-Box

Nejpopulárnější myši
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře