www.svethardware.cz
>
>
>
>

Mozilla daruje milion dolarů oper source programům

Mozilla daruje milion dolarů oper source programům
, , aktualita
Mozilla spouští Open Source Support Program. Jde o akci, při které ona sama jako open source projekt chce podpořit další open source projekty, jenž využívá ve svých produktech. Zatím byl pro toto vyhrazen jeden milion dolarů.reklama
Mozilla Foundation je nadace, která se stará o open source projekty jako je např. prohlížeč Firefox nebo e-mailový klient Thunderbird. Nyní ale ona sama chce podpořit další open source projekty, které využívá ke tvorbě svých produktů. Celkově je chce odměnit jedním milionem dolarů, což rozhodně nejsou malé peníze. I když nějaké formy grantů probíhaly už i v minulosti, nyní tomu chce dát trochu větší řád.


Mozilla logo


Cílem je jak odměnit projekty za služby v dobách minulých, tak je i podpořit v dalším vývoji do budoucna. Seznam projektů, které Mozilla využívá, najdete na speciální stránce, a Mozilla chce do 12. prosince vybrat deset z nich, které mohou být smysluplně odměněny. O dotaci si mohou jednotlivé open source programy zažádat. Pochopitelně je nutné uvést důvod žádosti, musí sloužit skutečně danému projektu, což ale neznamená, že z něj musí přímo profitovat jen Mozilla.

Zdroj: mozilla.org, betanews.com
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů