Mozilla Firefox 39 přináší sdílení odkazů z Hello, SafeBrowsing i hladší animace

Mozilla Firefox 39 přináší sdílení odkazů z Hello, SafeBrowsing i hladší animace
, , aktualita
Objevila se nová verze prohlížeče Mozilla Firefox 39. Tu si užijí zejména uživatelé Apple Mac OS X, neboť pro ně přináší hladší animace a skrolování, pro tento operační systém a Linux zavádí i funkci SafeBrowsing.reklama
Mozilla uvolnila novou verzi internetového prohlížeče Firefox 39. Přináší několik užitečných změn, mnoho z těch důležitějších si užijí především uživatelé operačního systému Apple Mac OS X. Po ně Mozilla přichystala hladší animace a plynulejší skrolování. Verze po Mac OS X a Linux se také nově dočkaly detekci malwaru v downloadech pomocí technologie SafeBrowsing (verze po Windows ji podporuje už nějakou dobu).


Mozilla Firefox logo


Další novinkou je možnost sdílet odkazy z komunikátoru Hello na vybraných sociálních sítích. Mozilla se také zbavila podpory protokolu SSLv3 a vypnula algoritmus RC4 s výjimkou webů ve whitelistu. Zapracovalo se také na podpoře CSS podle posledních specifikací. U verze pro Android je možné nově vkládat data ze schránky. Novou verzi si můžete stáhnout na stánkách Mozilly nebo využít systém automatických aktualizací.

Zdroj: mozilla.org
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek