Mozilla ohlásila prohlížeč FX10: speciál pro vývojáře

Mozilla ohlásila prohlížeč FX10: speciál pro vývojáře
, , aktualita
Již desátého listopadu bude do světa vypuštěn nový webový prohlížeč FX10 od Mozilly, který však nebude patřit mezi klasické verze pro běžné spotřebitele. Zaměřen je na vývojáře, jimž má usnadnit práci.reklama
Vývojáři webových stránek obvykle pracují ve specializovaných vývojových prostředích, která nabízí například Adobe či Microsoft, ovšem výsledek obvykle testují v obvyklých webových prohlížečích, jako je Internet Explorer, Firefox, Chrome, Opera, atd. Pro ně jsou již dlouho k dispozici různé nástroje sloužící k analyzování vytvořených stránek, vychytání chyb a ladění, ovšem tyto nástroje pracují jako podvrstva v běžném prohlížeči. Dříve se také objevily jiné prohlížeče určené především pro vývojáře, což byl Google Chromium nebo Mozilla Firefox Aurora, ale v těchto případech šlo jen o rané verze pozdějších prohlížečů určených pro veřejnost, na nichž si vývojáři měli vyzkoušet kompatibilitu se svými weby.

Mozilla Foundation přichází s něčím jiným, a to je zcela nová rodina prohlížeče Firefox, která byla vyvinuta speciálně pro vývojáře. Jedná se o zbrusu nový prohlížeč, který má být k dispozici od 10. listopadu, jak ostatně ukazuje zveřejněný obrázek. Vedle něj se objevilo i krátké video, které nám toto tedy moc neřekne.


Mozilla ale poskytla i nějaké další informace, dle nichž má jít o produkt od vývojářů pro vývojáře, jenž bude zahrnovat užitečné nástroje jako WebIDE nebo Firefox Tools Adapter. Ten bude i nadále vytvářen za stejným účelem.

Zdroj: Dailytech

Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář