Mozilla testuje integraci reklamy přímo do prohlížeče Firefox

Mozilla testuje integraci reklamy přímo do prohlížeče Firefox
, , aktualita
Poslední noční sestavení (nightly build) populárního prohlížeče Mozilla Firefox obsahuje novinku v podobě integrované reklamy přímo v prohlížeči. Konkrétně půjde o tzv. sponzorované dlaždice (sponsored tiles).reklama
Vypadá to, že Mozilla testuje novou formu reklamy, která je nyní integrována přímo do prohlížeče Firefox. Tato funkce je totiž součástí posledního nočního sestavení Firefoxu, které je možné stáhnout ze stejnojmenné sekce stránek Firefoxu.

Jedná se o tzv. sponzorované dlaždice, které se budou s největší pravděpodobností objevovat v nové záložce mezi nejčastěji navštěvovanými (eventuálně oblíbenými) weby. Pokud nějaké nadefinované (nebo nejpoužívanější) stránky z nové záložky odebereme, objeví se nové sponzorované dlaždice místo nich.

Hlavní myšlenka celé této operace je poskytnout především novým uživatelům Firefoxu doporučený webový obsah, pokud ještě nikdy Firefox nevyužívali. Namísto prázdných dlaždic, které obvykle signalizují chybějící historii navštívených webů, uživatelé uvidí automatický webový obsah, přičemž část těchto dlaždic bude placená reklama.

Momentálně to vypadá, že součástí sponzorovaných dlaždic není žádné sledování ani monitorování uživatelů, je ale jasné, že inzerenti budou mít přístup ke statistikám, které budou obsahovat počet zobrazení, počet kliknutí a podobně.

Zdroj: VentureBeat
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře