Mozilla zrušila vývoj Firefoxu pro Metro

Mozilla zrušila vývoj Firefoxu pro Metro
, , aktualita
Donekonečna odkládaný projekt internetového prohlížeče Firefox pro moderní uživatelské rozhraní Metro operačního systému Windows 8 byl definitivně dán k ledu. Ve vývoji přitom byl již od roku 2012.reklama
Společnost Mozilla se tedy rozhodla, že v této době má jiné a lepší věci na práci, než je vývoj prohlížeče Firefox přizpůsobeného uživatelskému rozhraní Metro, a tedy i dotykovému ovládání. Rozhodla se tak především kvůli vlažnému přijetí systému Windows 8 a jeho pomalému rozšiřování.

Firma si tak uvolnila zdroje pro jiné projekty, jak odhalil Johnathan Nightingale, viceprezident skupiny vyvíjející prohlížeč Firefox. Dle něj sice vývojářský tým pracující na Firefoxu pro Metro udělal kus dobré práce, ale Mozilla se nyní musí zaměřit na projekty, které jsou slibnější a potenciálně výnosnější.

Nightingale také uvedl, že předběžné verze klasického desktopového prohlížeče Firefox testují miliony uživatelů, od nichž Mozilla získává zpětnou vazbu, ovšem v případě prohlížeče určeného pro Metro to byly stěží jen tisíce. Nicméně Mozilla si uvědomuje, že se situace může obrátit, a tak je připravena svolat tým zpět, aby navázal na svou práci, i když to hodnotí jako nepravděpodobný scénář. Nevypadá to totiž, že by se v letošním roce měly tablety s Windows 8 měly stát vedoucí platformou, jak předvídali někteří analytici.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře