MSI 970A SLI Krait Edition: první deska pro AMD s USB 3.1

MSI 970A SLI Krait Edition: první deska pro AMD s USB 3.1
, , aktualita
MSI si připravilo dle vlastních slov první základní desku pro procesory AMD do socketu AM3+, která nabídne rozhraní USB 3.1. To nám oproti USB 3.0 nabídne dvojnásobnou paměťovou propustnost, čili 10 Gb/s a zpětnou kompatibilitu.reklama
Rozhraní USB 3.1 se stalo pro výrobce základních desek úplným požehnáním. V době, kdy se na trhu již dlouho neobjevila nová čipová sada a ještě nějaký ten pátek neobjeví. AMD zatím neoznámilo nic konkrétního a v případě Intelu můžeme očekávat novou 100 Series pro Skylake až na konci tohoto roku, přičemž procesory Broadwell pochopitelně žádné nové desky vyžadovat nebudou. Výrobci desek ale mohou díky USB 3.1 osvěžit nabídku svých modelů, k čemuž by jinak něměli příležitost.

970A SLI Krait Edition je tedy vybavena dvěma porty USB 3.1, a to typu A, takže nedisponuje oboustranným konektorem C. Na druhou stranu jsou zpětně kompatibilní s kabely pro zařízení s USB 3.0 a 2.0. Vedle toho deska nabízí podporu NVIDIA SLI a AMD CrossFire a obsahuje komponenty třídy Military Class 4.

Jinak nám tato deska nenabídne nic zvláštního. Sloty PCI Express 2.0 x16 pro grafické karty má dva, pak další dva PCI Express 2.0 x1 a dva klasické PCI. Vedle dvou USB 3.1 má tato deska už jen dva porty USB 3.0 vyvedené mezi zadními konektory, ale na to jsme u desek pro AMD zvyklí.

Zdroj: TZ MSI
Nejpopulárnější základní desky
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek