www.svethardware.cz
>
>
>
>

MSI a Asus prý posílají na testy uměle vylepšené grafiky

MSI a Asus prý posílají na testy uměle vylepšené grafiky
, , aktualita
Damien Triolet z francouzského serveru Hardware.fr se ve článku ohradil vůči praktikám společností MSI a Asus. Ty prý posílají na zrecenzování karty s upravenými BIOSy, které mají zajistit, aby karty zdánlivě nabídly vyšší výkon než konkurence.reklama
Damien Triolet je považován za renomovaného francouzského recenzenta, který se specializuje na grafické karty. Byl jedním z těch, kteří vynesli na světlo světa problém s pamětí na kartách GeForce GTX 970, kdy se provalilo, že posledních 512 MB je mnohem pomalejších než zbytek paměti. NVIDII to přineslo velkou ostudu a snad i ponaučení do budoucna.

Stejný recenzent nyní obviňuje společnosti Asus a MSI z toho, že záměrně posílají na recenze grafické karty vybavené speciálními verzemi BIOSu, které nastavují vyšší limity spotřeby, což vede k možnostem využití vyšších frekvencí a výsledně i vyššímu výkonu. Běžný zákazník, který si pořídí stejnou kartu určenou pro maloobchodní prodej se ale něčeho takového nedočká, takže by se mohl právem cítit podveden.

Damien uvádí, že využívání upravených BIOSů je už velice rozšířená praktika v průmyslu s grafickými kartami. Výrobci prý také ve svých materiálech často povzbuzují recenzenty k tomu, aby před odtestováním karet zapnuli "speciální taktovací profily", což ale nemá mít valnou odezvu. Raději tak proto rovnou sami upravují BIOSy, aby recenzované karty byly co nejvýkonnější. Lze si jen domýšlet, že takové karty bývají pečlivě vybrané, aby vyšší napětí a výsledné frekvence zvládly.

Francouzský recenzent v článku otevřeně žádá, aby výrobci na karty určené pro recenzenty instalovali běžné verze BIOSů a uvádí, že naposledy se s něčím takovým setkal v případě modelů MSI GTX 1080 GAMING X a ASUS GTX 1070 STRIX. Na druhé straně takový Gigabyte prý nic podobného nepraktikuje, alespoň v rámci série G1 GAMING.

Za nás mohu říci, že je jen dobře, pokud někdo na takové problémy otevřeně ukazuje, neboť by mohl nastat klasický scénář, kdy se z podvádění stane norma.

Zdroj: VideoCardz, Hardware.fr
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
30.9.2016,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
30.9.2016,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
30.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
30.9.2016,  aktualita, Jan Vítek