www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

MSI Aegis X: nejlepší herní desktop své řady

MSI Aegis X: nejlepší herní desktop své řady
, , aktualita
Společnost MSI představuje novou verzi původního herního desktopu Aegis, který dostal označení X jako Extreme. Pochlubit se může výkonnou výbavou založenou na procesorech Intel Core série K a také nabídne i novou GeForce GTX 1080.reklama
MSI Aegis X staví na designu ostatních modelů své řady a vůbec i herních periferií této firmy, které můžeme snadno identifikovat díky kombinaci černé barvy, červených doplňků a výrazného loga. Aegis X bude opravdový herní desktop založený na výkonných komponentech, ale také nás přijde na slušné peníze. Základní verze bude stát 51.000 Kč nebo 1900 eur, a to od srpna, kdy přijde na trh. A za takovouto cenu určitě nedostaneme nejvýkonnější Core i7-6700K a GeForce GTX 1080, ale něco slabšího. MSI bohužel neuvádí, jaké další karty si pro verze vyslané do našich a slovenských obchodů připravuje, a tak nelze říci, zda to bude už třeba jen GeForce GTX 1070 nebo také něco z jiných generací. Slibuje nám ale možnost snadného upgradu komponent a také výkonné chlazení Silent Storm Cooling 2 Pro, které je založeno na vodním AIO chladiči.

Sestava bude mít pochopitelně dost výkonu pro VR headsety, které budeme moci napojit na přední USB porty a vepředu najdeme rovněž port HDMI. MSI také nezapomnělo ani na přetaktování, a to pomocí stisku jednoho tlačítka, které se ukrývá právě za herním logem s dráčkem. Základní deska pak sama přetaktuje procesor, což je funkce jíž desky disponují již dlouho.

Chladicí systém Silent Storm Cooling 2 Pro se ale dle zprávy nerovná použití vodního chladiče. Jeho instalace byla zmíněna jen jako možnost a dále se o tomto chlazení ze zprávy nic nedozvíme. MSI se také snaží maximalizovat datovou propustnost přes síť, a to s využitím Killer Double Shot Pro. Jde o kombinaci ethernetového připojení a Wi-Fi, což nám ale samo o sobě při hraní pochopitelně moc nepomůže. Zajímavější už je úložný systém Super RAID 4, který využívá až dvě M.2 SSD s rozhraním PCI Express 3.0 x4. Ta můžeme zkombinovat se dvěma 3,5" pevnými disky a jedním 2,5" SSD/HDD (oboje se SATA 6 Gbps). Jako perličku nakonec tu máme Mystic Light, čili obvyklé RGB LED podsvícení s různými efekty, které je zde umístěno v přední části skříně.
 • Procesor - Intel 6th gen Core i7-6700K processor / Intel 6th gen Core i5-6600K processor
 • Operační systém - Windows 10
 • Čipset - Intel Z170
 • Grafická karta - až NVIDIA GeForce GTX 1080 8GB GDDR5X
 • Operační paměť - 2x SO-DIMM DDR4 2133 MHz Max až 32GB
 • Úložiště - 2x 3,5” HDD SATA Gen3 / 1x 2,5” SSD/HDD SATA Gen3 / 2x M.2 PCI-e SSD
 • Připojení - Killer LAN E2400 + Killer WiFi 1435AC, Bluetooth 4.1
 • Optická mechanika - Slim tray Super Multi DVD
 • Zdroj - 600W 80PLUS Silver
 • Rozměry - 433 x 376 x 169 mm (19,6 l)
 • Přední I/O: 1x USB 3.1 Gen 2 type C, 2x USB 3.1 type A, 1x HDMI out, Earphone/Microphone jack.
 • Zadní I/O: 7 in 1 audio jack, 6x USB 3.1 Gen 1 type A, 2x USB 2.0 type A, 1x RJ45 LAN, 1x HDMI out, 1x PS/2

Zdroj: TZ MSI
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře