MSI B150M a H110M GRENADE: levné herní desky

MSI B150M a H110M GRENADE: levné herní desky
, , aktualita
Společnost MSI se rozhodla dodat na trh nové základní desky formátu Micro ATX, které nesou společné označení GRENADE. Má jít zcela nepřekvapivě o herní desky, které nás mají dle výrobce zaujmout především svou lácí.reklama
Samotná společnost MSI má však v označení desek B150M GRENADEH110M GRENADE zmatek, neboť na jejích stránkách je najdeme s označením GRENADA, ačkoliv přiložené fotografie jasně ukazují GRENADE. Podívejme se ale raději na to, co nám nabídnou. Samotný výrobce vyzdvihuje především Audio Boost, GAMING LAN, Turbo M.2 s propustností až 32 Gb/s Gen3 x4 na desce B150 a USB 3.1 Gen1 Type-C. Jde tak o původní rozhraní USB 3.0 na portu typu C. MSI totiž jako jedna z mála firem akceptovala nové nesmyslné označování 5Gb/s USB 3.0 jako USB 3.1 Gen1 a 10Gb/s USB 3.1 jako USB 3.1 Gen2.

Obě desky vypadají na první pohled zcela stejně, a tak je zřejmé, že se budou lišit především použitým čipsetem. Dle hlavních specifikací je jediný další rozdíl mezi nimi to, že H110M GRENADE nabízí navíc také header pro sériový port, což dnes není nic, co by mělo velký vliv na rozhodování při koupi, ale z detailních specifikací vyčteme, že ten je i u druhé desky. Platí ale to, že B150M GRENADE díky svému čipsetu umožní na port M.2 připojit SSD se čtyřmi linkami PCI Express 3.0 a ne s PCI Express 2.0. Čili pokud neplánujete využít výkonné SSD s takovým rozhraním, nemá žádný smysl kupovat B150M GRENADE, která jistě bude o něco dražší.

MSI nás dále informuje, že obě desky jsou vybaveny LED umístěnými na zadní straně, které zajistí "střídmé osvětlení". Je to jen další ukázka toho, jak výrobci desek v této době už nevědí, co by mohli ještě zkusit. Jinak tu máme základní výbavu dvou slotů DDR4, jednoho PCI Express 3.0 x16 plus dvou PCI Express 3.0 x1, pro úložná zařízení tu jsou vedle slotu M.2 také čtyři SATA 6 Gbps, pak celkem čtyři USB 3.0 (dle MSI tedy USB 3.1 Gen1), šest USB 2.0, audio zajistí kodek Realtek ALC887 (MSI Audio Boost) a síť zase široce používaný Intel I219-V s MSI GAMING LAN & LAN Protect.

Veškeré specifikace najdete na stránkách MSI (viz odkazy nahoře) a co se týče cen, B150M GRENADE se bude prodávat za cca 2100 Kč s daní a za 1950 Kč.

Zdroj: TZ MSI
Nejpopulárnější základní desky
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře