MSI B85 GAMING: dvě dobře vybavené malé desky

MSI B85 GAMING: dvě dobře vybavené malé desky
, , aktualita
Společnost MSI si připravila dvě nové malé základní desky, a to konkrétně modely B85I GAMING a B85M GAMING, které přichází ve formátu Mini-ITX, respektive Micro-ATX. Jejich nabídka je přitom poměrně slušná, a tak se na ni podívejme.reklama
Nabídka základních desek MSI s označením GAMING se utěšeně rozrůstá a jde o spíše levnější modely, které jsou určeny jako základ herních sestav. Jde tedy o desky B85I GAMING a B85M GAMING, čili malou Mini-ITX a větší Micro-ATX, které nabídnou USB Audio Power, Killer LAN, Audio Boost a další.

Dostupné obrázky ukazují pouze menší z obou desek, která má své PCB značně zaplněné. Když se podíváme na zadní porty, pak mezi nimi najdeme čtyři USB 2.0, dva USB 3.0, Gb Ethernet, osm 3,5mm audio konektorů, eSATA, optický S/PDIF a pak DVI, HDMI a DisplayPort, což je slušná nabídka.

Napájení procesoru v socketu LGA 1150 je evidentně šestifázové, chladič MOSFETů je zde jednou heatpipe spojen s čipsetem Intel B85, což je spíše na ozdobu, Nechybí zde komponenty Military Class 4 jako Dark CAP, Solid CAP, Hi-C CAP, atd. MSI se také chlubí svým USB Audio Power pro zajištění kvalitního audia a pak tu nechybí OC Genie 4 pro přetaktování (ovšem čipset B85 snadné přetaktování neumožňuje), Click BIOS 4 a Command Center pro nastavení desky.

Více nám toho tiskovka o nových deskách neprozradila. Leccos lze ale vyčíst z fotografie menšího modelu B85I GAMING, na němž najdeme pět portů SATA (plus jeden eSATA), dva DDR3 DIMM sloty, PCI Express 3.0 x16 a také slot mini PCIe pro malé karty.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější základní desky
reklama
Nejnovější články
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek