MSI Eco Series: zelené základní desky

MSI Eco Series: zelené základní desky
, , aktualita
Společnost MSI se rozhodla vypustit do světa zelenou sérii základních desek, čili Eco Series. Ta se skládá ze tří modelů určených procesorům Intel pro socket LGA 1150, přičemž jedna z nich využívá moderní čipset H97.reklama
Ostatní modely pak nabídnou čipové sady B85 a H81, takže jde o starší generace. Konkrétně tu tedy máme modely MSI H97M ECO, B85M ECO a H81M ECO. Výrobce o nich říká, že mají "revoluční design PCB a softwaru", což jim umožní dosáhnout celkové spotřeby nižší než má žárovka. Vágnější už to asi být nemohlo.

MSI ECO Series mají dle tiskové zprávy nabídnout až 40% úsporu energie při zachování 100% výkonu a kompatibility s procesory Intel a paměťmi DDR3. To ale samozřejmě nemůže znamenat, že procesory budou mít o 40 % nižší spotřebu i při maximálním zatížení. MSI se o tom blíže nevyjadřuje a dále mluví o speciálním designu PCB. Jediná konkrétní věc, kterou jsme se dozvěděli, je možnost kompletně odpojit nepotřebné USB či SATA porty od napájení.

Nové desky nabídnou také komponenty Military Class 4 a také Guard Pro chránící procesor před přehřátím a zařízení připojená na USB před zkratem. Má na starosti také ochranu před elektromagnetickým rušením a vlhkostí. Mezi komponenty Military Class 4 pak patří Dark Caps, SFC a Dark chokes.

Dále tu máme gigabitový Ethernet s řešením od Intelu, ECO Center Pro jako aplikaci, která nám umožní libovolně vypnout ventilátory, LED, sloty, LAN porty, audio/video porty, atd. Toto především se má podepsat na snížení spotřeby systému. Posloužit může také ECO Button, po jehož stisku deska naběhne ve výchozím Eco režimu.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější základní desky
reklama
Nejnovější články
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti
Už dříve se objevily informace o chystané kartě NVIDIA GeForce GTX 1050, přičemž dnes už se můžeme podívat na očekávané specifikace také lepší verze s označením GTX 1050 Ti. Co nám tyto modely s TDP pod 75 W nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
SSD pro PCIe mají před sebou světlou budoucnost plnou růstu SSD pro PCIe mají před sebou světlou budoucnost plnou růstu
Pokud existuje nějaká oblast spojená s PC trhem, kterou v nejbližších letech čeká prudký a stabilní růst, jsou to SSD. A zvláště ta, která jsou určena pro rozhraní PCI Express, jichž je na trhu naštěstí stále více. Co je tedy dle odhadů čeká do roku 2020?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Australané varováni před vyděračskými USB flash disky Australané varováni před vyděračskými USB flash disky
Australská policie vydala varování před USB flash disky, které už řada lidí našla ve své poštovní schránce. Obsahují totiž tzv. vyděračský malware (ransomware), který zašifruje data na disku počítače a od majitele pak chce za rozšifrování zaplatit.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
No Man’s Sky je skoro mrtvý a vývojáři mlčí No Man’s Sky je skoro mrtvý a vývojáři mlčí
Pokud bylo cílem vývojářů No Man’s Sky vytvořit hru, na kterou se co nejdříve zapomene, pak to vypadá, že byl splněn. Oni samotní ostatně na tuto hru již asi zapomněli také, neboť dělají mrtvé brouky.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář