www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

MSI Hetis H81: barebone s Haswell

MSI Hetis H81: barebone s Haswell
, , aktualita
Společnost MSI si připravila víceúčelové počítače Hetis H81, které se budou distribuovat jako barebone a nabídnou 4. generaci procesorů Intel Core "Haswell" a také výbavu, díky níž se budou hodit i obchodníkům, hoteliérům, ale samozřejmě i běžným uživatelům.reklama
MSI Hetis H81 Barebone PC si tedy před instalací systému musíme zkompletovat, a to přidáním až dvou modulů DDR3 DIMM s celkovou kapacitou 16 GB a pak také 3,5" disku a 5,25" mechaniky. MSI sice u disku uvádí maximální kapacitu 2 TB, ovšem osobně nevidím důvod, proč by moderní systém s čipsetem H81 a procesorem Haswell nepodporoval i ty největší modely dneška. Otázkou pak je, zda bude Hetis H81 distribuován i s procesorem, nebo i zde bude na výběr mezi CPU pro LGA 1150 s omezením TDP do 84 W.

Pro další rozšíření jsou tu připraveny sloty pro dvě karty PCI a PCI-Express, jejíž typ však nebyl upřesněn. Karty mohou mít plnou výšku, ale jen poloviční délku, což obvykle znamená, že nepřekročí okraj základní desky formátu Mini-ITX.

Uvnitř PC je integrovaný 270W zdroj se základní certifikací 80 Plus a nabídka rozhraní zahrnuje čtyři USB 2.0, RJ-45, dva sériové porty COM, dva PS/2, jeden eSATA, tři zvukové konektory jack a také výstup D-Sub, DVI a HDMI. PC také můžeme uzamknout proti vniknutí dovnitř, což dokáže sám detekovat a pak tu může být nainstalován i TPM modul.

Celkové rozměry tohoto barebone jsou 330 x 94 x 320 mm, dodává se pouze v černé barvě a ve škatulce operačního systému má uvedeny Microsoft Windows 8.1. Z toho ale není jasné, zda se dodává s nosičem pro instalaci tohoto OS, nebo jde pouze o kompatibilitu.

Zdroj: TZ MSI
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik