MSI J1800I: Mini-ITX s úsporným CPU Bay Trail

MSI J1800I: Mini-ITX s úsporným CPU Bay Trail
, , aktualita
Společnost MSI si připravila základní desku, která bude vhodným základem domácího počítače či HTPC pro nenáročné. Je totiž již vybavena procesorem Celeron J1800, který patří do nové a úspěšné rodiny Bay Trail.reklama
Konkrétně tedy jde o procesor z rodiny Bay Trail-D, čili desktopových modelů. Nabídne nám dvě jádra a frekvenci 2,4 GHz až 2,6 GHz. Jeho součástí je pak grafické jádro Intel HD Graphics pracující na 688 až 792 MHz a to vše má maximální spotřebu 10 W. Desce na to tak stačí jeden malý pasivní chladič.

U takového PC nebude naší peněženku nebude moc zatěžovat dlouhodobý nebo i neustálý provoz, pokud se třeba s její pomocí rozhodneme vytvořit domácí server. Musí nám na to ale stačit následující výbava: jeden slot PCI Express 2.0 x1, dva sloty SO-DIMM pro až 8 GB paměti DDR3-1333 MHz, dva porty SATA 6 Gbps, gigabitový Ethernet, 7.1kanálové audio, jeden port USB 3.0, dva USB 2.0 (další jsou na headerech), PS/2 pro klávesnici a myš a nakonec obrazové výstupy D-Sub, DVI a HDMI.

Deska se na trhu objeví již brzy, neboť je možné si ji předobjednat, a to za cenu 74,15 euro (cca 2050 Kč).

Zdroj: TZ MSI
Nejpopulárnější základní desky
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek