www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

MSI má nízkoprofilové GeForce GTX 1050 a 1050 Ti

MSI má nízkoprofilové GeForce GTX 1050 a 1050 Ti
, , aktualita
Grafické čipy NVIDIA GeForce GTX 1050 a 1050 Ti jsou ideální volba pro malé grafické karty využitelné i v systémech HTPC. Jde především o jejich nízkou spotřebu, s níž je neodmyslitelně spojena také potřeba chlazení.reklama
Grafické karty GeForce GTX 1050 a 1050 Ti mají dle specifikací TDP jen 75 W, díky čemuž na jejich napájení musí stačit samotný slot PCI Express x16, takže není zapotřebí žádné dodatečné napájení pomocí konektorů PCIe Power. Když to zkombinujeme s nízkým profilem, máme tu ideální kandidáty na pozici grafické karty pro HTPC nebo prostě pro počítačový systém v nízké skříni.

Společnost MSI si připravila dva modely, a to MSI GeForce GTX 1050 2GT LP a MSI GeForce GTX 1050 Ti 4GT LP, jež se tak liší jednak použitým GPU a pak kapacitou paměti. První model je vybaven čipem GP107-300 se 640 CUDA jádry na taktu 1354 až 1455 MHz, což jsou výchozí frekvence dané specifikacemi NVIDIE. Pak tu jsou 2 GB paměti GDDR5 na 7008 MHz, čili opět výchozí nastavení.

MSI GeForce GTX 1050 Ti 4GT LP má už GP107-400 vybavený 768 CUDA jádry, a to opět na výchozích taktech 1290 MHz a 1392 MHz, přičemž paměti GDDR5 už tu jsou 4 GB, a to na 7008 MHz. Krom těchto základních a rozhodujících rozdílů se od sebe karty už v podstatě nijak neliší. Jejich rozměry jsou 182 x 69 x 35 mm (bez záslepky) a hmotnost 290 gramů. Zaberou ale dva sloty a samozřejmostí je zde alternativní nízká záslepka, přičemž i do ní se vejde nabídka třech portů DL-DVI-D, HDMI 2.0 a DisplayPort 1.4.

O chlazení se postarají dva malé 50mm ventilátory profukující jednoduchý hliníkový chladič. Můžeme tak předpokládat, že systém chlazení asi nebude nejtišší a neumožní nám dosáhnout vysokých taktů, ale o to se můžeme přesto pokusit pomocí softwaru MSI Afterburner. MSI se také chlubí použitím kvalitních komponent s certifikací MIL-STD-810G.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Gigabyte na úvod připravil pět desek pro Ryzen Gigabyte na úvod připravil pět desek pro Ryzen
Své první desky pro procesory Ryzen představila také společnost Gigabyte a v jejím případě jde o prvních pět modelů s čipsety X370 a B350, které se tak řadí mezi vyšší a střední třídu. Co nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Raspberry Pi Zero W za 10 dolarů nabídne i Wi-Fi s Bluetooth Raspberry Pi Zero W za 10 dolarů nabídne i Wi-Fi s Bluetooth
Raspberry Foundation obohatila svou nabídku o novou verzi Pi Zero s označením W, což znamená, že za svých 10 dolarů dostaneme na této miniaturní desce také rozhraní Wi-Fi a Bluetooth. Cena je tak vyšší, ale nabídka lepší.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
W10 Creators Update umožní zakázat aplikace nepořízené ve Store W10 Creators Update umožní zakázat aplikace nepořízené ve Store
Nejnovější sestavení systému Windows 10 pro Insidery nese novou možnost, kterou jsme mohli tak nějak očekávat po oznámení systému Windows 10 Cloud. Budeme moci zakázat spouštění aplikací, které nebyly instalovány z obchodu Store.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů
Nejvzdálenější pulsar je 1000x jasnější, než by měl být Nejvzdálenější pulsar je 1000x jasnější, než by měl být
Zařízení XMM-Newton evropské ESA a NuSTAR americké NASA identifikovala nejvzdálenější a současně nejjasnější známý pulsar, který je tisíckrát jasnější, než by dle dřívějších předpokladů mohl být jako obvyklá neutronová hvězda.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Twitch začne prodávat hry s podílem pro streamery Twitch začne prodávat hry s podílem pro streamery
Služba Twitch slouží pro streamování videí z her, čili jde o celou streamovací platformu, která aktuálně patří společnosti Amazon. Od letošního jara ale půjde také o platformu, která bude prodávat hry, a to se zajímavým prodejním modelem.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek