www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

MSI má nízkoprofilové GeForce GTX 1050 a 1050 Ti

MSI má nízkoprofilové GeForce GTX 1050 a 1050 Ti
, , aktualita
Grafické čipy NVIDIA GeForce GTX 1050 a 1050 Ti jsou ideální volba pro malé grafické karty využitelné i v systémech HTPC. Jde především o jejich nízkou spotřebu, s níž je neodmyslitelně spojena také potřeba chlazení.reklama
Grafické karty GeForce GTX 1050 a 1050 Ti mají dle specifikací TDP jen 75 W, díky čemuž na jejich napájení musí stačit samotný slot PCI Express x16, takže není zapotřebí žádné dodatečné napájení pomocí konektorů PCIe Power. Když to zkombinujeme s nízkým profilem, máme tu ideální kandidáty na pozici grafické karty pro HTPC nebo prostě pro počítačový systém v nízké skříni.

Společnost MSI si připravila dva modely, a to MSI GeForce GTX 1050 2GT LP a MSI GeForce GTX 1050 Ti 4GT LP, jež se tak liší jednak použitým GPU a pak kapacitou paměti. První model je vybaven čipem GP107-300 se 640 CUDA jádry na taktu 1354 až 1455 MHz, což jsou výchozí frekvence dané specifikacemi NVIDIE. Pak tu jsou 2 GB paměti GDDR5 na 7008 MHz, čili opět výchozí nastavení.

MSI GeForce GTX 1050 Ti 4GT LP má už GP107-400 vybavený 768 CUDA jádry, a to opět na výchozích taktech 1290 MHz a 1392 MHz, přičemž paměti GDDR5 už tu jsou 4 GB, a to na 7008 MHz. Krom těchto základních a rozhodujících rozdílů se od sebe karty už v podstatě nijak neliší. Jejich rozměry jsou 182 x 69 x 35 mm (bez záslepky) a hmotnost 290 gramů. Zaberou ale dva sloty a samozřejmostí je zde alternativní nízká záslepka, přičemž i do ní se vejde nabídka třech portů DL-DVI-D, HDMI 2.0 a DisplayPort 1.4.

O chlazení se postarají dva malé 50mm ventilátory profukující jednoduchý hliníkový chladič. Můžeme tak předpokládat, že systém chlazení asi nebude nejtišší a neumožní nám dosáhnout vysokých taktů, ale o to se můžeme přesto pokusit pomocí softwaru MSI Afterburner. MSI se také chlubí použitím kvalitních komponent s certifikací MIL-STD-810G.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Acer Predator X27 podporuje HDR na 4K i vysoké obnovovací takty Acer Predator X27 podporuje HDR na 4K i vysoké obnovovací takty
Acer si připravil velice zajímavý herní monitor, který bude určen pro ty nejnadupanější herní sestavy. Nabízí totiž nativní rozlišení 4K, a to při obnovovací frekvenci až 144 Hz. Nádavkem tu máme také HDR, což znamená i vysoký jas.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Další finanční rekord Intelu: 14,8 miliard Další finanční rekord Intelu: 14,8 miliard
Společnost Intel se s námi podělila o své finanční výsledky za první letošní čtvrtletí, které jsou opět rekordní. Tržby tak činí 14,8 miliard dolarů, což je ze všech dosavadních prvních čtvrtletí této firmy zdaleka nejvíce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Waymo nabízí lidem jízdy v autonomních vozidlech zadarmo Waymo nabízí lidem jízdy v autonomních vozidlech zadarmo
Spousta společností má rozjeté testování svých autonomních vozidel. Waymo začíná se svým testovacím programem autonomních vozidel s lidskými pasažéry a za tímto účelem nabízí rodinám jízdy samořiditelnými auty zdarma.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
WD uvádí 12TB Ultrastar plný helia WD uvádí 12TB Ultrastar plný helia
Společnost Western Digital přidala do nabídky svých disků značky HGST nový Ultrastar He12, který nabídne celkově 12 TB volného prostoru pro data. Jde tak o další z modelů naplněných heliem, které díky tomu mohou nést více ploten.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Planeta o velikosti superzemě spatřena díky efektu gravitační čočky Planeta o velikosti superzemě spatřena díky efektu gravitační čočky
Nové exoplanety se nachází nejčastěji tranzistní metodou, když přejdou přes tvář své hvězdy, což obvykle pozoruje teleskop Kepler. Nyní ale exoplanetu velikosti tzv, superzemě, a navíc v podobné vzdálenosti od své hvězdy, našel Spitzer.
Včera,  aktualita, Jan Vítek