www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

MSI Nightblade X2 a MI2: malé, ale výkonné herní desktopy

MSI Nightblade X2 a MI2: malé, ale výkonné herní desktopy
, , aktualita
Společnost MSI vedle herních notebooků vyrábí také herní desktopy a nyní do své nabídky zařazuje malý Nightblade X2 a ještě menší Nightblade MI. Oba jsou založeny na desktopové grafice a slibují velice slušný výkon.reklama
MSI Nightblade X2 a Nightblade MI2 jsou tedy určeny pro hráče, a to včetně těch náročných, neboť mají v nabídce i GeForce GTX 980 Ti. První z nich využívá skříň s objemem 16 litrů, zatímco ten druhý je s 10litrovou skříní o poznání menší, nicméně oba jsou založeny na desktopových grafikách.

Menší modely Nightblade MI2 využívají slabší grafiku GeForce GTX 970 se 4 GB paměti GDDR5, zatímco X2 mají zmíněnou GTX 980 Ti. Vybrat si pak budeme moci mezi procesory Intel Core i5 a Core i7 z aktuální generace Skylake a dále je v nabídce zvuk Nahimic Sound Technology, SSD ve formátu M.2 a také Super RAID.

Pro hračičky tu je také jistá funkce Mysic Light, která se týká pouze vzhledu, respektive podsvícení. Využít k tomu budeme moci zabudované RGB LED, které tedy na fotografiích svítí červeně, ale my si budeme moci vybrat libovolnou barvu. Podsvícení může pulzovat, prolínat barvy nebo reagovat na zvuk.

Nightblade X2 může využít Killer DoubleShot Pro, tedy spojit propustnost Ethernetu a Wi-Fi adaptéru a také má k dispozici Super RAID 4, což je tedy poněkud zavádějící údaj, neboť se pod ním má skrývat 32Gb/s port M.2 prý s 5x vyšším výkonem než SATA 6 Gbps. Tento výkonnostní rozdíl platí, ale o RAID nejde. Model Nightblade MI2 má také M.2, ale s maximální propustností 20 Gb/s (přesný typ SSD pro M.2 nebyl uveden, ale má jít o model pro PCIe, ne SATA). Nightblade X2 může také nabídnout funkci automatického přetaktování pomocí známého tlačítka OC Genie, které známe i ze základních desek MSI s čipovou sadou Z170. Menší model využívá čipset Inte B150, takže automatické přetaktování nemá a ve specifikacích kupodivu není uvedeno ani to, že by disponoval klasickým Ethernetem, což se mi tedy nechce věřit.

Dále jsou oba počítače vybaveny systémem Windows 10 Home, tenkou DVD Super Multi mechanikou a maximálně 16 GB paměti DDR4. Nightblade X2 se může pochlubit efektivním 600W zdrojem s 80 Plus Gold, zatáímco MI2 má jen 350W model s 80 Plus Bronze. Oba systémy má MSI již připraveny a pošle je na trh za pár dní.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
23.9.2016,  aktualita, Jáchym Šlik