www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

MSI Nightblade Z97: moderní herní barebone

MSI Nightblade Z97: moderní herní barebone
, , aktualita
Společnost MSI zařadila do své nabídky nový Nightblade Z97 Gaming Barebone, čili herní počítač, který si majitel musí dokončit sám. Vybere si tak vlastní procesor, grafickou kartu, paměti i úložné zařízení.reklama
MSI Nightblade Z97 Gaming Barebone je tedy ve své podstatě základ počítače složený ze skříně, napájecího zdroje a základní desky. Jedná se o speciální model skříně vybavený neupřesněným 600W zdrojem s certifikací 80 Plus Gold a jako základní desku výrobce využil MSI Z97I Gaming Nightblade.

Tato deska má formát Mini-ITX, což poněkud omezuje možnosti jejího rozšíření, ale i tak si můžeme s její pomocí vytvořit velmi výkonný počítač. Ten bude podporovat procesory Haswell, Haswell Refresh či budoucí Broadwell, dále pak grafickou kartu pro rozhraní PCI Express 3.0 x16, která může zabírat dva sloty a být až 290 mm dlouhá. Na výběr jsou tak i Radeony R9 290X a GeForce GTX 780 Ti. Dále můžeme do systému zapojit až 16 GB paměti DDR3 s podporou maximální frekvence 3200 MHz.

Co se týče úložných zařízení, podporován je jeden 3,5" pevný disk, jedno 2,5" zařízení a dále dvě mSATA SSD. Systém je také připraven pro jednu slotovou optickou mechaniku. Základní deska pak nese 7.1kanálové audio Sound Blaster s podporou Audio boost, ethernet Killer E2200 a vedle něj i moderní Wi-Fi 802.11ac. Mezi zadní konektory patří dva eSATA, dva HDMI, jeden DisplayPort, S/PDIF, PS/2, šest audio konektorů, čtyři USB 2.0 i 3.0 a tlačítko pro reset BIOSu. Pro zařízení s rozhraním SATA tu pak máme pět interních konektorů SATA 6 Gbps, takže výbava základní desky je vzhledem k jejím rozměrům velmi slušná.

Samotná skříň je ještě vybavena držadlem, za něž ji můžeme popadnout a vzít s sebou třeba na LAN party. Její přední panel nese po dvou portech USB 2.0 a 3.0 a také dva audio konektory. Celek váží 7,6 kg a má rozměry 346 x 277 x 176 mm.

Zdroj: TZ MSI
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení
Microsoft dle aktuálních údajů v posledním půlroce značně pokročil v rozšiřování systému Windows 10. Z březnových 270 milionů instalací se postupně dostal až na dnešních 400 milionů. Znamená to, že W10 se rozšiřuje rychleji než kterýkoliv jeho předchůdce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře