www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

MSI oslavuje 30 let a vydává speciální GeForce GTX 1080

MSI oslavuje 30 let a vydává speciální GeForce GTX 1080
, , aktualita
Společnost MSI letos slaví své 30. výročí, ostatně stejně jako konkurenční Gigabyte. Firma se proto rozhodla, že vydá na trh speciální verzi karty GeForce GTX 1080 s podtitulem 30th Anniversary a vodním chladičem.reklama
Grafická karta GeForce GTX 1080 30th Anniversary od společnosti MSI bude k dispozici v limitované edici. MSI si k tomu vybralo známého výrobce vodních chladičů, firmu EK Water Blocks (EKWB), která má s tvorbou chlazení pro grafické karty dlouhodobé zkušenosti. EKWB pro kartu firmy MSI zvláště vyrobili vodní chladič EK-XLC Predator 120 All-In-One, který nebude samostatně dostupný.

Společnost MSI byla založena 4. srpna roku 1986 na Tchaj-wanu, čili jen krátce poté, co na ostrově začal proces demokratizace. Firma získala svou reputaci jako mnohé další tchaj-wanské společnosti výrobou základních desek a grafických karet. Dnes je naopak jednou z mála, která dosud existuje, zatímco jiné už zkrachovaly. Žije ale ve stínu úspěšnějších firem Asus a Gigabyte, alespoň co se týče základních desek. Jedním z klíčů pro přežití byla úspěšná diverzifikace výroby, takže MSI dnes zdaleka nevyrábí jen počítačové komponenty, ale také notebooky a stolní PC, barebone, periferie, atd.

Je pochopitelné, že výroční grafická karta byla založena na dnes nejvýkonnějším čistě herním GPU, a to NVIDIA GeForce GTX 1080. Přijde k nám zabalena v robustní dřevěné bedýnce a nabídne v OC režimu takty 1721 až 1860 MHz (referenční takty jsou 1607 až 1733 MHz), dále obvyklých 8 GB paměti GDDR5X na 10 GHz efektivně a dále pak RGB LED podsvícení, rozhraní HDMI, DL-DVI-D a třikrát DisplayPort. Rozměry samotné karty jsou 277 x 167 x 54 mm a chladič měří 177 x 133 x 68 mm

MSI neoznámilo, kdy se tato novinka dostane na trh a ani za jakou cenu.

Zdroj: TZ MSI
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek