www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

MSI také nabídne 4GB kartu GTX 960

MSI také nabídne 4GB kartu GTX 960
, , aktualita
Jeden z nejznámějších výrobců grafických karet, společnost MSI, si stejně jako jiné firmy připravila 4GB verzi grafické karty s čipem GeForce GTX 960. Jedná se konkrétně o model GTX 960 GAMING 4G.reklama
Karta MSI GTX 960 GAMING 4G je tedy vybavena 4 GB paměti GDDR5 namísto základních 2 GB, díky čemuž se bude hodit pro hry s objemnými texturami a vysoké rozlišení nad Full HD. Otázka je, zda dokáže takovou paměť efektivně využít a zda nebude limitujícím faktorem spíše výkon tohoto GPU. Nicméně z GTX 960 tak bude mít v podstatě více paměti než GeForce GTX 970, která má sice fyzicky také 4 GB, ovšem s plnou rychlostí dokáže přistupovat "pouze" ke 3,5 GB.

Nová karta je vybavena chladičem Twin Frozr V, který je na GPU GeForce GTX 960 více než dost výkonný a navíc má zadní heatspreader pro efektivnější chlazení pamětí. Karta teprve bude představena na Intel Extreme Masters v polských Katovicích, jednom z eSport turnajů, který začne zítra a pokračovat bude až do neděle. Očekává se návštěvnost více než 120.000 lidí a hrát se bude především StarCraft II a League of Legends.

I tato karta využívá systém chlazení, který v klidovém režimu zcela zastaví ventilátory a vystačí si tedy s pasivem, díky čemuž karta nebude vůbec hlučet. Co se týče specifikací, pak GPU je přetaktováno na 1241 až 1304 MHz (základní frekvence jsou 1127 a 1178 MHz), paměti pracují jako obvykle na 7010 MHz a ve výbavě karty jsou také rozhraní DL-DVI-I, HDMI a tři DisplayPort. Její celkové rozměry jsou 267 × 139 × 40 mm.

Pokud se podíváme do nabídky českých obchodů, tak o 4GB verzi karty se opravdu vyplatí aspoň uvažovat, pokud jste tedy rozhodnuti sáhnout po MSI z řady GAMING, neboť 2GB model MSI GTX 960 GAMING přijde přinejmenším na 6200 Kč a první obchod už nabízí novou 4GB verzi za 6370 Kč, takže rozdíl je pouhých 170 korun. Na druhou stranu jsou nejlevnější modely GTX 960 k dostání už od 5500 Kč.

Zdroj: TZ MSI
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek