MSI uvádí desku 970 GAMING pro AMD FX

MSI uvádí desku 970 GAMING pro AMD FX
, , aktualita
V záplavě nových desek pro procesory Intel Haswell Refresh a Broadwell se objevila novinka od společnosti MSI, která je určena pro procesory AMD FX. Jedná se o desku MSI 970 GAMING se socketem AM3+.reklama
Zatím to vypadá, že společnost AMD nehodlá pokračovat s vývojem procesorů FX založených na jádrech Piledriver. Ty stávající jsou již téměř dva roky staré a v plánech firmy AMD není nic, co by je nahradilo. I přesto se společnost MSI rozhodla vypustit na trh novou základní desku 970 GAMING, která je vybavena socketem AM3+.

MSI 970 GAMING nabídne po dvou slotech PCI Express 3.0 x16, PCI Express 2.0 x1 a PCI, pro paměti DDR3 má připraveny čtyři sloty a pro zařízení SATA pak šest portů. Pro napájení procesoru je pak připraveno osm fází a jako obvykle se i zde dočkáme oddělené části desky, která obsahuje komponenty a obvody pro audio.

Toto audio (MSI Audio Boost 2) je založeno na čipu Creative Sound Blaster Cinema2 a nabídne různé profily pro různá sluchátka a samozřejmě slibuje kvalitní audio komponenty. Vedle toho MSI nabídne také speciální USB porty USB Audio Power, které slouží k připojení externích DAC a využívají vlastní zdroj napájení oddělený od ostatních portů.

Deska také využívá komponenty řady Military Class 4, mezi něž patří kondenzátory Hi-C CAP, Solid CAP, Dark CAP, SFC a cívky Dark Choke. Deska je také chráněna proti vlhkosti a má různé proudové ochrany. Ve výbavě nechybí OC Genie 4 & Click BIOS 4 pro snadné přetaktování a také software Control Center pro monitorování, ladění a vzdálený dohled nad systémem.

Zdroj: TZ MSI
Nejpopulárnější základní desky
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře