www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

MSI uvádí GeForce GTX 750 pro malé sestavy

MSI uvádí GeForce GTX 750 pro malé sestavy
, , aktualita
Společnost MSI si připravila grafickou kartu s čipem NVIDIA GeForce GTX 750, která je určena pro menší sestavy, jež jsou založeny na základních deskách formátu Mini-ITX. Nezabere tedy moc místa, ale i tak je přetaktovaná.reklama
Nová grafická karta dostala označení MSI GeForce GTX 750 OCV1, nebo také GTX 750 2GD5/OCV1. Jde tedy o kartu, která je již z továrny přetaktovaná. Nabízí tak základní takt 1059 MHz a turbo až 1137 MHz, přičemž základní takty jsou 1020 a 1085 MHz. Samotné GPU se pak skládá z 512 CUDA jader, 32 TMU a 16 ROP. Paměti GDDR5 pracují na 128bitové sběrnici, a to na taktu 5 GHz (efektivně).

Tato karta je zajímavá také tím, že je krátká, takže by neměla přesahovat okraje klasické základní desky formátu Mini-ITX, která má rozměry 170 x 170 mm. Potřebuje ale dva sloty s plnou výškou, což může být pro řadu malých skříní problém, ale zato nabídne částečné vyfukování horkého vzduchu ven a vedle toho rozhraní D-Sub, HDMI a DVI.

Očekávaná cena karty je 130 USD, čili cca 2600 Kč.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Dnes,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře