MSI X99A Gaming Pro Carbon: barvičky a světýlka

MSI X99A Gaming Pro Carbon: barvičky a světýlka
, , aktualita
MSI se při navrhování nobé základní desky X99A GAMING Pro Carbon pro procesory Broadwell-E rozhodlo, že RGB LED není nikdy dost, a tak jimi tuto desku pořádně osadilo. Pochopitelně však ale nejde pouze o ně.reklama
Od výrobců základních desek můžeme očekávat nástup nových modelů se starším čipsetem X99, neboť na trh již brzy přijdou procesory Intel Broadwell-E. Těm stačí i starší modely základních desek s X99 a LGA 2011 v3, ale i tak si firmy jako Asus, Gigabyte či MSI pochopitelně nenechají ujít tuto příležitost k představení nových modelů. O Asusu jsme si již přečetli, takže nyní je řada na MSI.

MSI X99A GAMING Pro Carbon není ale jen o barevném podsvícení "Mystic Light", které využívá RGB LED na různých místech PCB, nabízí 17 efektů, ovládání přes smartphone a možnost připojení dalších LED pásek. Vedle toho tu je také přední panel s vyvedným portem USB 3.1 typu C, dále podpora rozhraní U.2 a také firemní Nahimic Audio a Audio Boost 3.

Deska je vybavena čtyřmi sloty PCI Express 3.0 x16 s podporou 3-way SLI nebo CrossFire a pak je tu dvojice PCI Express 3.0 x1 a osm slotů pro DDR4 DIMM (až 3433 MHz v OC režimu). Pro rychlá SSD využijeme jeden M.2/U.2 se 32 Gb/s a pak další M.2 se stejnou propustností. Vedle toho tu je šest SATA 6 Gbps, z toho dva rezervované pro rozhraní SATA Express.

Na zadním panelu máme především porty USB, a to jeden USB 3.1 typ C, jeden USB 3.1 typ A, čtyři USB 3.0 a stejně tolik USB 2.0. Dále zadní panel nabídne PS/2, jeden RJ-45 a analogové audio porty plus optický S/PDIF. Obrazová rozhraní pochopitelně nenajdeme, protože Core i7 Extreme nemají integrované GPU.

X99A GAMING Pro Carbon má přijít na trh s cenou 330 USD a vedle toho si MSI připravila i podobný model s čipsetem Z170 pro procesory Skylake: MSI Z170A GAMING Pro Carbon.

Zdroj: TZ MSI
Nejpopulárnější základní desky
reklama
Nejnovější články
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat? Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat?
Už za necelý měsíc si budeme moci zahrát šestý díl hry Civilization Sida Meiera. Vývojářské studio Firaxis společně s 2K Games nyní oznamuje, jaké jsou minimální a doporučené specifikace pro PC. Stačit bude i slabší sestava.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek