MSI X99S GAMING 9 AC zajistí streamování obrazu

MSI X99S GAMING 9 AC zajistí streamování obrazu
, , aktualita
Především pro hráče počítačových her si společnost MSI připravila novou desku X99S GAMING 9 AC, která přichází s jednou novinkou. Tou je HW Streaming Engine, který využijeme pro živé streamování obrazu přes Internet.reklama
MSI X99S GAMING 9 AC je tedy vybavena jistým hardwarovým řešením, které se skrývá pod názvem Streaming Engine. To se postará o živé streamování obrazu přes síť, a to v kvalitě až 1080p při 60 snímcích za sekundu (H.264). A že jde o hardwarové řešení, nebude zatěžovat hlavní procesor systému, a nemá tedy negativně ovlivňovat běh dalších aplikací. MSI k tomu dodává, že o kódování videa se postará čip od AVerMedia a že funkce je optimalizovaná pro XSplit Gamecaster. Pro tuto službu je připraveno dvouleté předplatné, které získáme s deskou zdarma.

Tato základní deska je vybavena čipovou sadou Intel X99, takže je určena pro zbrusu nové procesory Haswell-E. Laděna je do černé barvy s červenými detaily a využívá kryt oblasti s audio obvody a také má kryté zadní porty, což MSI nazývá Dragon Armor. Dráčka mají totiž její herní desky ve znaku.

MSI X99S GAMING 9 AC je dále vybavena technologiemi Audio Boost 2, USB Audio Power, Killer LAN, Turbo M.2 32Gb/s, SATA Express, Intel Wi-Fi AC a podporou čtyř grafických karet. Co se týče Audio Boost 2, to využívá Creative Sound Blaster Cinema2 a slibuje kvalitní komponenty a také nabízí Direct Audio Power. Jde o konektor sloužící k čistému napájení audio zařízení, jako jsou třeba sluchátka.

Nový OC Engine má flexibilněji pracovat s frekvencí Base Clock (BCLK), která bude jako obvykle odvozována ze základních frekvencí 100, 125 a 167 MHz, ovšem o tom MSI blíže nemluví. Pak tu máme Turbo M.2, jež neposkytuje datovou propustnost 10 Gb/s a ani 20 Gb/s, ale rovnou 32 Gb/s, protože namísto rozhraní PCI Express 2.0 využívá čtyři linky PCI Express 3.0. Výrobci desek se tedy předhánějí v tom, kdo nabídne rychlejší slot M.2 pro SSD, ovšem kdy budou k dispozici modely SSD, jež takovou propustnost využijí, to je velkou otázkou. Vedle M.2 deska samozřejmě nabídne ještě rozhraní SATA Express.

Běžnou výbavou lepších desek se už stal modul s rozhraními Wi-Fi a Bluetooth, zde tedy ve verzích 802.11ac s propustností 867 Mbps a Bluetooth 4.0 s 25 Mbps. Výrobcem tohoto modulu je společnost Intel.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější základní desky
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek