MSI Z170I GAMING PRO AC: vybavená Mini ITX pro Skylake

MSI Z170I GAMING PRO AC: vybavená Mini ITX pro Skylake
, , aktualita
Pokud hledáte slušně vybavenou desku formátu Mini ITX pro procesory Skylake jako základní kámen herní sestavy, může vám dobře posloužit nová MSI Z170I GAMING PRO AC. Co nám tento model tedy nabídne?reklama
Můžeme si představit malou sestavu založenou na nové desce MSI Z170I GAMING PRO AC, procesoru Intel Core i7-6700K, zbrusu nové grafické kartě AMD Radeon R9 Nano a výkonném SSD pro M.2, která by překvapovala svým výkonem, ale bohužel i cenou. Však už jen zmíněný procesor a grafická karta je kombinace v ceně cca 28.000 Kč a to ještě nemáme základní desku, paměti, zdroj, úložné zařízení, atd. Za malé rozměry a vysoký výkon se zkrátka platí a pro novou kartu R9 Nano to platí dvojnásob.
- klikněte pro zvětšení -


Podívejme se ale na samotnou základní desku MSI Z170I GAMING PRO AC, která na malé ploše nabídne slušnou výbavu, přičemž už dle označení je zřejmé, že tu nebude chybět moderní Wi-Fi 802.11ac. Deska je jinak připravena pro desktopové komponenty, takže obsahuje dva sloty DIMM pro DDR4 ve dvoukanálovém zapojení s kapacitou až 32 GB, slot PCI Express 3.0 x16, jeden M.2 se čtyřmi linkami PCI Express 3.0, jeden konektor SATA Express a čtyři SATA 6 Gbps. V případě potřeby tak nebude problém se zapojením až pěti SSD nebo jednoho SSD a čtyř pevných disků.

Procesor v socketu LGA 1151 využije pětifázové napájení z konektorů ATX (24pin) a přídavného 8pinového EPS. Deska dále nese ještě slot pro kartu mini PCIe, který je tedy již osazen modulem s Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth 4.0. Dále tu máme šest portů USB 3.0, osmikanálové audio a gigabitový Ethernet od Intelu. Deska také umožní přetaktování procesoru, přičemž je jasné, že nejlepší podmínky k tomu nenabídne, ale i tak bychom měli být schopni z Core i7 6700K nebo Core i5 6600K dostat několik set megahertz navíc.

Cena MSI Z170I GAMING PRO AC ještě nebyla ohlášena a dozvíme se ji v příštích týdnech, až dorazí na trh.

Zdroj: KitGuru
Nejpopulárnější základní desky
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář