MSI Z87 MPower MAX AC: deska s výkonným Wi-Fi a BT 4.0

MSI Z87 MPower MAX AC: deska s výkonným Wi-Fi a BT 4.0
, , aktualita
MSI si připravilo novou výkonnou základní desku Z87 MPower MAX AC, která chce nabídnout kvalitní napájení procesorů Haswell, ale také integrovaná rozhraní Wi-fi 802.11ac a Bluetooth 4.0. Ethernet pak obstará čip Killer.reklama
MSI Z87 MPower MAX AC je tedy deska založená na čipové sadě Intel Z87 Express a socketu LGA 1150 pro procesory aktuální generace Haswell. Do její speciální nabídky patří malá přídavná deska vybavena jistým "komunikačním procesorem" od Intelu, který v sobě integruje rozhraní Wi-Fi 802.11ac s propustností až 867 Mbps v pásmu 5 GHz a také rozhraní Bluetooth 4.0. MSI k tomu dodá i dvojici antén.

Deska samotná je laděna do černé barvy s jasně žlutými doplňky. Žlutá je i čára oddělující audio komponenty, čili kodek a potažmo sluchátkový zesilovač schovaný v malé krabičce s označením Audio Boost, nad níž jsou pak příslušné kondenzátory. MSI tím chce zdůraznit, že audio komponenty stojí stranou od ostatních obvodů na desce, a slibují tak nízké rušení.

Z87 MPower MAX AC má dále ve výbavě 20fázové VRM napájení procesoru, čtyří sloty pro DDR3 DIMM, tři sloty PCI Express 3.0 x16 s obvyklými konfiguracemi x16/NC/NC, x8/x8/NC nebo x8/x4/x4. Zbytek portů jsou PCI Express 2.0 x1 a jeden mPCIe připojené na čipovou sadu.

Úložná zařízení můžeme připojit na osm portů SATA 6 Gbps (dva obstará samostatný řadič) a o ethernetové připojení se zde postará známý Killer E2205. Nakonec tu máme dva HDMI a jeden DisplayPort, celkově deset USB 3.0 a osmikanálové HD Audio se sluchátkovým zesilovačem.

O ceně a dostupnosti se sice zpráva nezmiňuje, ale deska se již ukázala v prvních obchodech s cenou mírně pod 6000 Kč s daní.

Zdroj: techPowerUp

MSI Z87 MPOWER MAX AC
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nejpopulárnější základní desky
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek