MSI Z97 a X99S Gaming 9 ACK s herní Wi-Fi

MSI Z97 a X99S Gaming 9 ACK s herní Wi-Fi
, , aktualita
Společnost MSI vysílá na trh dvě nové a velmi slušně vybavené základní desky. Jde o X99S GAMING 9 ACK a Z97 GAMING 9 ACK pro procesory Intel, k nimž získáme také Wi-Fi Killer DoubleShot Pro.reklama
Nové desky MSI Z97 Gaming 9 ACK a X99S Gaming 9 ACK jsou tedy určeny pro procesory Intel, a to v prvním případě pro socket LGA 1150 a v druhém pro nový LGA 2011-3, a tedy procesory Haswell-E. Jinak mají ale obě desky stejný zbytek označení, takže by měly mít i velmi podobnou výbavu, i když ta velmi záleží právě na použité čipové sadě.
- klikněte pro zvětšení -


Zkratka ACK pravděpodobně znamená, že zde najdeme bezdrátové rozhraní Wi-Fi 802.11ac a jde o řešení Killer DoubleShot Pro. Tomu se nedá upřít vysoká propustnost, která bude oproti klasickému Wi-Fi 802.11n cca 3x vyšší, neboť jde o propustnost 867 Mbps. Vedle toho ale toto síťové řešení slibuje také 3,5x nižší latence a software, který pomůže se správou síťového provozu. Vedle toho je tu také funkce Smart Teaming, jež ve svém výchozím nastavení použije LAN výhradně pro přenos dat online her a pro vše ostatní využije Wi-Fi. MSI pak správně udává, že celkově toto řešení nabídne kombinovanou propustnost 1867 Mbps, ale té v praxi jen těžko dosáhneme.
- klikněte pro zvětšení -


Správná herní deska také musí mít kvalitní audio, přičemž zde jde o Audio Boost 2, které je u desky Z97 GAMING 9 ACK založeno na kodeku C-Media HD, DA převodníku Wolfson WM8741 a zesilovači Texas Instruments TPA6120A2. Výrobce pak udává, že z tohoto řešení vymáčkneme zvuk v kvalitě 192 kHz / 32bit, a to s odstupem signálu od šumu slušných 120 dB.

Zajímavé je, že pouze deska X99S GAMING 9 ACK nabídne rozhraní SATA Express, ale to nás nemusí vzhledem k nedostupnosti příslušných zařízení příliš trápit. Má také slot Turbo M.2 s propustností 32 Gbps, zatímco Z97 má standardní M.2, ale to je podobný případ.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější základní desky
reklama
Nejnovější články
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek