MSI Z97I GAMING ACK: výborně vybavená Mini-ITX

MSI Z97I GAMING ACK: výborně vybavená Mini-ITX
, , aktualita
MSI, známý výrobce základních desek, grafických karet a jiného hardwaru si připravil nový model desky Mini-ITX s označením Z97I GAMING ACK. Těšit se můžeme na herní model s velmi dobrou výbavou, a to i slotem M.2 pro moderní SSD.reklama
Pro ten obvykle na deskách formátu Mini-ITX nezbývá místo, což je tedy i tento případ. Však se na desku musí vejít jeden rozšiřující slot, paměťové sloty, procesorový socket, čipová sada, komponenty pro napájení a celá řada různých konektorů. Není tedy divu, že výrobce musel slot M.2 umístit na druhou stranu, což tedy přístup k němu poněkud ztíží, ale lze předpokládat, že s vložené SSD nebudeme téměř manipulovat. Konkrétně jde o základní verzi slotu M.2 s maximální propustností 10 Gbps díky dvěma použitým linkám rozhraní PCI Express 2.0.

MSI Z97I GAMING ACK dále slibuje také síťové řešení Killer DoubleShot Pro, přičemž se jedná o aktuální verzi Wi-Fi 802.11ac. Tu výrobce ve svých materiálech srovnává s rozšířeným Wi-Fi 802.11n, oproti němuž má "Killer AC) vynikat 2,9x vyšší propustností a 3,5x nižší latencí. Pro využití tohoto potenciálu ale budeme potřebovat také vhodný router. MSI tako uvádí, že Wi-Fi budeme moci využít společně s ethernetovým RJ-45, takže budeme eventuelně moci síťovou zátěž mezi tato rozhraní rozložit.

MSI se také pochlubilo, že deska byla navržena tak, aby se na procesor vešly standardní chladiče. Design můžeme porovnat s recenzovaným modelem MSI Z97I GAMING AC, který má k této novince velmi blízko a všimnout si můžeme především jedné věci. Jde o pozici čipové sady, která je u nové desky mezi procesorovým socketem a slotem PCI Express 3.0 x16 a ne na opačné straně. Díky tomu může být socket dál od slotu a instalované chladiče již nebudou zasahovat do prostoru grafické karty. Ovšem to neznamená, že je vyřešeno, všímat si musíme také toho, zda se procesorový chladič vejde do zvolené skříně, ale to firma MSI už neovlivní.

Výbava zadních portů je slušná. Máme tu PS/2 pro klávesnici nebo myš, čtyři USB 2.0, stejný počet USB 3.0, RJ-45 gigabitového Ethernetu, dva HDMI plus jeden DisplayPort, šest 3,5mm audio konektorů, optický S/PDIF a také dva konektory pro antény rozhraní Wi-Fi.

Specifikace modelu Z97I GAMING ACK:
  • Podpora CPU: 4. a 5. generace Intel Core / Pentium / Celeron (LGA 1150)
  • Čipová sada: Intel Z97 Express
  • Sítě: Killer E2205 Gigabit Ethernet, Killer 1525 802.11ac, Bluetooth 4.1
  • Rozhraní pro úložná zařízení: 1x M.2 10Gb/s, 4x SATA 6Gb/s
  • Obrazová rozhraní: 1x DisplayPort, 2x HDMI
  • Audio: oddělené audio obvody, zesilovač pro sluchátka, kondenzátory Nichicon, Audio Boost 2, USB Audio Power, Sound Blaster Cinema 2
  • Ostatní konektivita: 1x PCI-e 3.0 x16, 6x USB 3.0, 6x USB 2.0, 8-channel Audio Boost, Gaming device port
  • Software: OC Genie 4, MSI Gaming app, Click BIOS 4, Live updnate, Command Centre, Smart Fan control

Zdroj: TZ MSI
Nejpopulárnější základní desky
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek