www.svethardware.cz
>
>
>
>

MSI ze zakouslo do virtuální reality

MSI ze zakouslo do virtuální reality
, , aktualita
Společnost MSI má dlouhodobé ambice být oblíbeným výrobcem herních desktopů i notebooků, a tak není divu, že nyní si firma začala více všímat také virtuální reality. Chce nabídnout řadu počítačů, jež nám slibují kvalitní VR zážitek.reklama
Od firmy MSI se na trhu objevila už řada herních počítačů a notebooků, které spojuje kombinace černé a červené barvy. V případě notebooků se dá říci, že ty nabízí často vysoký výkon za rozumnou cenu a MSI také obvykle bylo mezi prvními firmami, které použily hardwarové novinky jako desktopové GPU GeForce GTX 980 upravené pro notebooky. V letošním roce ale je hlavní novinkou ve světě herního hardwaru nabídka headsetů pro virtuální realitu, což reflektují i firmy AMD a NVIDIA, jež se chtějí na tuto oblast více zaměřit. Dobrá zpráva je, že se brzy na trh dostanou karty, které poskytnout dostatek výkonu pro VR systémy, a to výrazně levněji než předchozí generace.

MSI cítí příležitost, jak se prosadit se svými počítači, které budou šity na míru VR headsetům. Na tom ostatně není nic složitého, stačí využít dostatečně výkonný procesor a GPU v moderním počítačovém systému. Nicméně zákazník se v takovém hardwaru nemusí orientovat a právě pro takové byla vymyšlena nová loga jako GeForce GTX VR Ready, VIVE Optimized, atd. MSI samotné má prostě označení VR ready.

Vybrané počítače firmy MSI také už získaly od společností Intel a HTC označení Certified VR Ready Notebook a firma se chlubí, že je vůbec první, která toho dosáhla. MSI ale také nezapomíná na softwarovou podporu VR headsetů a opět si tahá tričko, že je má před ostatními náskok. V předchozím roce firma zprovoznila svou MSI VR Lab, kde mají její pracovníci optimalizovat počítače, jejich software a tvořit testovací metodologie pro VR. Na stránkách vr.msi.com je také nabídka pro ostatní firmy, které mohou s MSI navázat spolupráci.

Vedle toho MSI nabízí také seznam svých produktů, jež dosáhly na certifikaci GeForce GTX VR Ready. Jedná se o grafické karty, notebooky a desktopové počítače. Škoda jen, že různých VR certifikací už se objevilo několik a zákazníci stejně budou mít zmatek v tom, co která vůbec znamená.

Zdroj: vr.msi.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  2 komentáře
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů