www.svethardware.cz
>
>
>
>

Mushkin ATLAS VITAL: nová SSD pro M.2

Mushkin ATLAS VITAL: nová SSD pro M.2
, , aktualita
Společnost Mushkin vypustila do oběhu novou řadu SSD s označením ATLAS VITAL M.2 2280, které přijdou dohromady v pěti modelech s kapacitami od 120 GB do 500 GB. Co nám nabídnou za výkon a jiné vlastnosti?reklama
Společnost Mushkin známe především jako výrobce paměťových modulů, který nyní ale přichází se sérií SSD ATLAS VITAL M.2 2280 určenou pro ultrabooky, jiné notebooky a samozřejmě také pro stolní PC. Dle výrobce by se po nich měli poohlédnout především hráči a profesionálové, a tak se podívejme na to, co nám tyto modely nabídnou.

Mushkin bohužel nevyužil potenciál rozhraní M.2, které umožní svému SSD komunikovat i přes 4 linky PCI Express 3.0. Namísto toho založil své ATLAS VITAL na kontrolerech SandForce SF-2241, které využívají rozhraní SATA 6 Gbps. Je tedy jasné, že přes 600 MB/s se nedostaneme a konkrétně půjde o maximálních 550 MB/s při čtení a 535 MB/s při zápisu.

Při náhodném čtení či zápisu 4kB bloků dat se dostaneme maximálně na 86.000 IOPS, což je bezpochyby s QD32. Společnost Mushkin v tiskové zprávě jedním dechem dodává, že ATLAS VITAL jsou ideálním řešením pro uživatele hledající výhodnou cenu, což se ale jaksi neshoduje s výše zmíněným zaměřením na profesionály. Nicméně dosavadní uživatelé, kteří pracovali na PC s pevným diskem, byl rozhodně měli být nadšeni, stejně jako ze snad každého moderního SSD.

Nová SSD přichází v pěti verzích s kapacitou 120 GB, 240 GB, 250 GB, 480 GB a 500 GB, což není zrovna obvyklé a těžko říci, co výrobce přimělo uvést na trh pět modelů v takto úzkém rozpětí kapacit. Ceny se ze zprávy nedozvíme.
  • MKNSSDAV120GB-D8: ATLAS VITAL 120 GB M.2 2280
  • MKNSSDAV240GB-D8: ATLAS VITAL 240 GB M.2 2280
  • MKNSSDAV250GB-D8: ATLAS VITAL 250 GB M.2 2280
  • MKNSSDAV480GB-D8: ATLAS VITAL 480 GB M.2 2280
  • MKNSSDAV500GB-D8: ATLAS VITAL 500 GB M.2 2280

Zdroj: TZ Mushkin
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek