www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Musk plánuje postavit další továrnu Tesly v Číně

Musk plánuje postavit další továrnu Tesly v Číně
, , aktualita
Tesla Motors je známá hlavně pokročilými elektrickými luxusními vozy, které mohou jezdit autonomně. Musk hodlá dále navyšovat produkci, k tomu má posloužit továrna v Číně, má to i další výhody.reklama
Elon Musk, ředitel Tesly Motors a SpaceX, má ohledně svých aut velké ambice, do roku 2018 chce vyrobit celkem půl milionu aut a do roku 2020 potom celý milion vozů. Jeho strategie je jednoduchá, přichází na trh s novou technologií. Nejdříve se proto zaměřil na drahá auta, zcela nové výrobky jsou na počátku vždy drahé. Postupně ale zlevňuje a model od modelu je levnější, tudíž se prodá více kusů.

Do budoucna je ale velmi strategické, aby měla Tesla továrnu i v Číně, protože na importované zboží se uplatňuje 25% daň, pokud však má společnost továrnu přímo v Číně, taková daň se na ni nevztahuje. Toho již využili i ostatní výrobci automobilů, kteří si v Číně také zřizovali továrny.

Čínský trh je v poslední době důležitý pro všechny společnosti ve všech odvětvích kvůli velké a stále narůstající čínské populaci. Cena o 25 % vyšší oproti konkurenci potom může opravdu velmi uškodit.

Nová továrna není výhodná jen pro Muska, ale i pro Čínu. Investici ve výši asi 9 miliard dolarů (asi 216 miliard korun) si rozdělí Tesla se společností vlastněnou čínským ministerstvem, jedná se i jednu z podmínek podobných investicí tamější vlády.
Tesla S


Další výhodou pro Čínu plynoucí z investice je budování další infrastruktury Tesly. Pokud se výroba v novém závodě rozjede, bude potřeba vybudovat infrastrukturu pro distribuci a nabíjecí stanice, navíc je pravděpodobné, že by následovalo vybudování továrny na baterie, které jsou stěžejním prvkem auta.

Je zajímavé, že Musk stále investuje do li-ion baterií, podle něj neexistuje žádná jiná technologie, která by byla schopna tyto baterie v blízké budoucnosti nahradit. Navíc se ani tak nesnaží o navýšení kapacity jako o snížení ceny, větší kompaktnosti baterie a o menší opotřebení.

Nová továrna by se měla vybudovat nedaleko Šanghaje, Musk ještě neměl s čínskou společností Jinqiao vlastněnou ministerstvem podepsat žádnou smlouvu. Muskovy plány jsou jasné, pokud by nevyšla destinace nedaleko Šanghaje, Musk by zvažoval jiné místo v Číně.

Zdroj: Bloomberg
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek