Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Na finále World Cyber Games pojede eSuba.INTEL

2.8.2011, eSuba, aktualita
Na letošní finále World Cyber Games (dále jen WCG), olympiádu ve hraní počítačových her, se podívá z českých zástupců tým eSuba.INTEL. Konkrétně se jedná o sestavu hrající nestárnoucí klasiku Counter Strike 1.6. Hráči eSuby totiž vyhráli...
Na letošní finále World Cyber Games (dále jen WCG), olympiádu ve hraní počítačových her, se podívá z českých zástupců tým eSuba.INTEL. Konkrétně se jedná o sestavu hrající nestárnoucí klasiku Counter Strike 1.6. Hráči eSuby totiž vyhráli národní kvalifikaci v této hře a jako odměnu si tak vysloužili proplacenou cestu, včetně dalších výhod, až do jihokorejského města Busan. Zde se bude konat finále 8.-11. prosince tohoto roku. Kromě toho si tento tým vysloužil také cestu na evropské mistrovství Samsung Europe Championship, což je evropská soutěž v rámci WCG, jež se pro změnu odehraje v polské Varšavě. Zde se sejde, na rozdíl od Busanu, „pouze“ evropská špička.

Aby si český či slovenský tým vysloužil čest účastnit se takto prestižních akcí, musel projít náročnou národní kvalifikací, pořádanou portálem PLAYzone.cz, držitelem licence pro organizování WCG národní kvalifikace pro ČR a SR. Ten uspořádal sérii offline a online turnajů, v nichž týmy za jednotlivá pořadí sbíraly body do žebříčku. Čtveřice týmů s nejvíce body pak na závěr postoupila do turnaje, konaného v herně PGCC Nový Smíchov, ze kterého vzešel jediný vítěz. Tím byl právě kádr eSuba.INTEL, který porazil ve finále slovenské OX.ENERMAX na dvou mapách 16:15 a 16:6. Na třetí a čtvrté pozici skončili eSuba.LG respektive sixbaners (oba CZ).

Nutno podotknout, že tým eSuba.INTEL si vítězství zasloužil nejen na finálovém turnaji, ale i v celé kvalifikaci, v níž vyhrál i na body za 4x první místo a 2x druhé místo v bodovaných soutěžích. K vítězství mu určitě pomohla také několika týdenní příprava cca 5 hodin denně, která vyvrcholila náročným dvoudenním soustředěním v pražské herně Battlezone. Jak vidno, ani v elektronickém sportu se bez tvrdého tréninku neobejdete.

A na závěr si představme hráče, kteří budou naši republiku na zmíněných kláních zastupovat. Jsou to: