www.svethardware.cz
>
>
>

Na Internet se dostaly dosud nepromítané filmy Sony Pictures

Na Internet se dostaly dosud nepromítané filmy Sony Pictures
, , aktualita
Nedávno se objevila zpráva o útoku hackerské skupiny #GOP na firmu Sony Pictures, jenž měl za následek i masivní únik dat. Část z nich, a to kvalitní screenerové verze dosud nepromítaných filmů, se dostala na Internet.reklama
Útok skupiny #GOP na Sony Pictures znamenal pro tuto firmu velké potíže, protože její zaměstnanci nemohli po jistou dobu používat své počítače, neboť nebylo jisté, co za sebou hackeři zanechali. Nicméně opravdové problémy ještě asi přijdou, neboť skupina hrozí, že na web se v blízké budoucnosti dostane téměř 100 terabajtů ukradených dat.
- Železná srdce (Fury) s Bradem Pittem -


To je poměrně reálná hrozba i vzhledem k tomu, že na torrentové servery se již dostaly kvalitní kopie filmů Annie, Fury, Mr. Turner a Still Alice, které si zatím nemůžeme pořídit ve vlastních kopiích na DVD či Blu-ray a navíc až na Fury se žádný z nich ještě ani nedostal do kin. Názvy samotných torrentů obsahují pro zviditelnění text 2014 Sony Movie a jistý "boss of G.O.P." v emailu uvedl, že jeho skupina skutečně tyto kopie vypustila do světa.

Vypadá to tedy jako první "ochutnávka" věcí, které teprve přijdou, což by pro Sony Pictures znamenalo velké problémy. Nejde totiž pouze o kopie filmů, které byly ukradeny, ale také o různé osobní informace či plány společnosti. Mezi ně patřily i kopie pasů hereckých hvězd, smlouvy, informace o financích, hesla, e-mailové zprávy, apod. Sony si již v reakci na to měla najmout bezpečnostní firmu Mandiant, která jí má pomoci s úklidem a návratem k normálnímu běhu, nicméně to nebylo nijak komentováno, tedy ani potvrzeno.

Společnost Sony Pictures plánovala, že se vrátí k normálnímu chodu v průběhu dnešního dne, čili do této doby její zaměstnanci nemohli používat telefony, e-mail ani počítače. Namísto toho byli odkázáni na tabule a papír.

Co se týče hackerů, pak stále není známo, co po firmě Sony vlastně chtějí a proč označují její vedení za zločinné. Sony přitom není terčem takového útoku poprvé. Již v roce 2011 unikly informace, hesla a čísla kreditních karet milionů zákazníků v systému PlayStation, což mělo pro firmu vážné důsledky, které ji nakonec stály přibližně dvě miliardy dolarů a toto zatím vypadá na ještě větší průšvih.

Zdroj: Engadet
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek