www.svethardware.cz
>
>
>
>

Na půl cesty k VR: Deus Ex přijde s Tobii za výhodnou cenu

Na půl cesty k VR: Deus Ex přijde s Tobii za výhodnou cenu
, , aktualita
Očekávaný Deus Ex: Mankind Divided bude na PC podporovat zařízení Tobii Eye Tracking, které dokáže díky sledování pohybu a zaměření očí vylepšit a rozšířit naše schopnosti hru ovládat. Na co se můžeme těšit?reklama
Existují různé způsoby, jak si na PC vylepšit herní zážitek, který nás přiblíží k virtuální realitě, či alespoň vylepší herní zážitek. Jsou tu třeba amatérské systémy využívající webkamery a infračervené LED, kterými můžeme ovládat pohled postavy, což se hodí především v simulátorech. Mezi ty profesionální pak patří zase Tobii Eye Tracking, který bude podporovat i hra Deus Ex: Mankind Divided od Eidos Montreal. Jak je zřejmé z označení daného produktu, jde o sledování očí, které má poskytnout "další vrstvu pro ponoření se do hry". K dispozici bude rovnou i set tohoto ovladače a hry, který bude k dispozici již od 23. srpna za 119 eur, což je výhodná koupě, neboť právě to je cena samotného ovladače. Hru tak k němu dostaneme zdarma.

Díky spolupráci Tobii a Eidos Montreal nám ovladač umožní využít následující režimy:
  • Aim at Gaze: pohledem na cíl na něj zamíříme zbraň, po čemž bude stačit jen stisknout spoušť
  • Extended View: pohledem na okraj obrazovky se kamera trošku natočí, což hráči poskytne širší a přirozenější rozhled
  • Icarus Dash at Gaze: volba směru, jímž se bude herní postava pohybovat, a to včetně vertikálního
  • Interact at Gaze: interakce s objekty pohledem na ně a stiskem tlačítka
  • Clean UI: zobrazení uživatelského rozhraní - pohledem na jeho pozici se ukáže a pohledem jinam zase zmizí
  • Cover at Gaze: schovávání herní postavy před nepřátelskou střelbou (nebude k dispozici od prvního dne, ale s chystanou aktualizací)


Společně s Tobii Eye Tracking pochopitelně budeme moci používat klasické periferie jako klávesnici a myš, takže toto zařízení poslouží především pro rozšíření možností a toho, co zvládnou pouhé ruce o to, k čemu mohou posloužit oči. Zapotřebí bude pouze jeden volný port USB 3.0 a vedle použití v hrách bude možné tento ovladač využít také pro automatické uspávání počítače nebo pro pohasnutí obrazovky, abychom šetřili energií nebo rovněž pro pohodlné přihlašování se do systému Windows 10. A samozřejmě nový Deus Ex není jediná hra, která toto zařízení podporuje. Mezi ostatní patří například Tom Clancy's The Division, Farming Simulator, Assassin’s Creed Syndicate, Assassin’s Creed Rogue, DayZ, Arma 2 & 3 a další.

Zdroj: Hexus.net

Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek